Seria ataków w Londynie – Van wjechał w grupę pieszych na London Bridge.

Według brytyjskich mediów na moście London Bridge kierujący białym vanem wjechał w przechodniów. Do incydentu doszło w sobotę około 22:30, jak informują świadkowie również w okolicy Borough Market kilka osób zostało zaatakowanych nożem.

reklama

Brytyjska policja poszukuje trzech podejrzanych, którzy mogą być powiązani ze zdarzeniem, poszukiwane osoby mogą być uzbrojone.
Służby informują o tym, że most został wyłączony z ruchu w obu kierunkach. Zamknięte zostały również stacje London Bridge i Borough.
Policja otrzymała również sygnały o kolejnym ataku w okolicach Vauxhall, który po sprawdzeniu został zdementowany.

Foto: twitter.com/Guglielminetti

19.19

21 z 48 osób rannych we wczorajszym zamachu terrorystycznym w Londynie jest w stanie krytycznym.

Samochód użyty do przeprowadzenia zamachu był wynajęty przez jednego z terrorystów. Ujawniono, że wśród śmiertelnych ofiar znajdują się obcokrajowcy.

17.08

Szef Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Paul Nuttall oświadczył, że jego ugrupowanie nie zawiesi kampanii wyborczej, ponieważ właśnie tego „chcą ekstremiści”.

Partia Konserwatywna i Partia Pracy zawieszają kampanię, ale Ataki terrorystyczne nie późnią wyborów.

15.28

12 osób aresztowanych w związku z atakiem na moście London Bridge i targu Borough Market – poinformowała Londyńska policja metropolitalna. Bilans ataku to 7 osób zabitych, 48 zostało rannych w tym co najmniej dwóch policjantów. Okolice mostu London Bridge i Borough Market wciąż pozostają odgrodzone kordonem bezpieczeństwa

14.24

Brytyjska policja informuje w taki sposób powinna zachować się osoba będąca świadkiem ataku z użyciem broni „Uciekaj, chowaj się, informuj”

14.04

Jak informuję Londynek – brytyjskie media oskarżają Uber za to że chciał zarobić na wczorajszym zamachu w Londynie podnosząc stawki nawet o 2,5więcej niż zazwyczaj.

13.45

Premier Beata Szydło pisze w liście do May iż jest głęboko wstrząsnęła atakami w Londynie.

Głęboko wstrząsnęła mną informacja o kolejnych atakach, do których doszło w Londynie. Łączę się myślami i sercem z rodzinami ofiar i wszystkimi poszkodowanymi, wyrażając jednocześnie jednoznaczny sprzeciw wobec przemocy i okrucieństwa. W tych ciężkich chwilach pragnę zapewnić o pełnej solidarności Polski z brytyjskim społeczeństwem

12.49

Polska ambasada w Londynie poinformowała w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze, że „monitoruje wydarzenia w Londynie” i zaapelowała do Polaków o śledzenie informacji udzielanych przez londyńską policję metropolitalną.

Jak podkreślono, osoby, które znalazły się w pobliżu zamachów mogą skontaktować się ze służbami konsularnymi pod numerem telefonu +44 2030789621.

12.22

Prezydent Andrzej Duda wyraził wyrazy współczucia dla ofiar zamachu

12.17

W oświadczeniu premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała że 48 osób jest leczonych w szpitalach, wielu z nich walczy o życie.
Kampania wyborcza na dzień dzisiejszy została zawieszona. (Wybory do Parlamentu już w czwartek)

12.11

Trzej sprawcy zostali zastrzeleni. Mieli na sobie atrapy kamizelek z ładunkami wybuchowymi.

10.09

W zamachu terrorystycznym w Londynie zginęło siedem osób, ponad 48 osób jest rannych – podał Scotland Yard.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...

UDOSTĘPNIJ