Zadanie wykonane – jedziemy na mistrzostwa do Rosji

W meczu ostatniej kolejki eliminacji Polacy pokonali w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0)

Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i samobójczą Filip Stojkovic. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Polacy zapewnili sobie miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup mundialu w Rosji.

Najbardziej emocjonalna była końcówka meczu gdzie w 78 minucie straciliśmy pierwszą bramkę  prowadząc 2:0, a dokonał tego Stefan Mugosa zaraz po wejściu na murawę. Chwile później tracimy drugą bramkę w 83 min. meczu wyrównuje Żarko Tomasević i w tym momencie zaczyna się horror… ale nie musieliśmy długo czekać, nasz kapitan dwie minuty po stracie drugiej bramki wbił futbolówkę do siatki, po fatalnym podaniu piłki reprezentanta Czarnogóry bramkarzowi, której on nie zdołał wybić, za to Lewandowski nie mógł nie wykorzystać takiej okazji. Dwie minuty po bramce Roberta Lewandowskiego Czarnogórzanie tracą kolejną bramkę tym razem strzelając samobója.
W meczu z Czarnogórą Lewandowski zdobył jedną bramkę z 51 trafieniami jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.