27 Finał WOŚP w Southampton

Była energia, radość, emocje, muzyka i dobra zabawa! Nie mogło ich przecież zabraknąć na 27 Finale WOŚP w Southampton, które po raz kolejny zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w tym razem aż dwu-dniowym koncercie w klubie 1865 w centrum miasta. A w tygodniu poprzedzającym wielki finał wolontariusze kwestowali z puszkami w Polskich sklepach i Polskich zakładach usługowych na terenie Southampton i nie tylko.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Sobotni koncert przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży rozpoczął się od skoków z Darią z trampolinami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem tak wśród dzieci jak i dorosłych oraz od  występu dzieci z Polskiej Szkoły im. F. Chopina. Z pokazem tańca ludowego wystąpił zespół Młode Karpaty,a dzieci ze szkoły  Southern TeaKwon Do zaprezentowały się z pokazem sztuk walki. Czas pomiędzy występami umilał zgromadzonym DJ Rainbow. Niekończącą się popularnością cieszył się kącik malowania twarzy, do którego najmłodsi milusińscy ustawiali się w długą kolejkę. Zebrani chętnie korzystali też z kącika fotograficznego w którym za dowolny datek można było sobie zrobić zdjęcie na ściance WOŚP. Wspaniałą inicjatywą wykazała się jedna z wolontariuszek która po sali klubu przechadzała się przebrana za wielkie serduszko, które wykonała według własnego pomysłu. W niedzielę dołączył do niej misio Kapitan Ted Funnel, maskotka sponsora Red Funnel, który bardzo ochoczo robił sobie zdjęcia z dziećmi, przybijał piątki i budził żywe zainteresowanie.

Na scenie sobotniego koncertu zaprezentowały się zespoły Gypsy Jukebox, Sylwia Chamerska & Band oraz Fire In The Mist.

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z jeszcze większą werwą. Dzień rozpoczął się od występu zespołu Karpaty, na scenie pojawili się kolejno James Morton, zespół STAX, zespół LIP SERVICE, który notabene jest z WOŚP Southampton już od wielu lat, od chwili kiedy Southampton zagrało z WOŚP po raz pierwszy, zespół BAD SOLUTION. Koncerty przeplatane były licytacjami przedmiotów. Do co ciekawszych zaliczyć należy gadżety WOŚP, klocki COBI ufundowane przez jednego ze sponsorów, firmę RED FUNNEL, z których zbudować można miniaturę promu oraz pluszowe misie Ted Funnel, obraz wraku TITANICA, który eksponowany był w Muzeum Titanica w Southampton, koszulka Jana Bednarka z podpisami drużyny i koszulka Artura Boruca, płyta Sary Manei oraz biżuteria firmy Sin By Manei, koszulka Zielińskiego z SSC Napoli z podpisami drużyny i wiele innych.

W wieczornej części II-ego dnia 27 Finału WOŚP odbył się koncert gwiazd. Na scenie pojawili się długo wyczekiwani goście, Gabriel Fleszar i Adam Asanow, twórca „Bałkanicy”, którzy poderwali do zabawy wszystkich zgromadzonych. Obaj panowie bardzo chętnie robili sobie zdjęcia z fanami i udzielili wywiadów. O godz. 20.00 odbyło się tradycyjne już „światełko do nieba” i zebrani odśpiewali hymn WOŚP Southampton, który obejrzeć możecie poniżej. Podziękowania za przygotowanie hymnu należą się zespołowi “5 Minut po Północy”. Słowa i muzyka: Michał Jelen. Dzień zakończył się występem zespołu KNOWW.

Ciekawą atrakcją tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry w Southampton okazała się loteria, w której kupując los o wartości £5 wygrać można było samochód Vauxhall Tigra. Losy dostępne były w wielu punktach w mieście już na kilka tygodni przed samym finałem, można było je nabyć również u wolontariuszy oraz na Sali klubu 1865 w czasie 2-dniowego Finału. Losowanie odbyło się w niedzielny wieczór. Gratulujemy szczęśliwej zwyciężczyni, która spod klubu odjechała wygranym autem.

Główna wygrana w loterii 27 Finału WOŚP w Southampton – Vauxhall Tigra

Ostateczny wynik zbiórki w Southampton to £16313.46 plus $5, €42.37, 439.79 Pln.

W 27 Finale WOŚP w Southampton udział wzięło 40 wolontariuszy, którzy z puszkami i serduszkami kwestowali z Polskich sklepach i Polskich zakładach usługowych nie tylko w Southampton, ale też poza jego granicami.

Sponsorami Głównymi 27 Finału WOŚP w Southampton byli: Maya Supermarket, Shire Restaurant, Barry Motor Trade, Step by Step Financial Solution, Red Funnel.

Wśród pozostałych sponsorów i partnerów wymienić należy: Soton Cleaning, Physio Pol, Sklep Pod Orłem, Nasz Sklep, Extreme Plastering, Marta Fusiarz, Dovent Decorations, Polmus ltd, Anya Darul Photo Studio, Kinga Chmielewska Photography.

O stronę kulinarną 27 Finału WOŚP zadbali: Marcin Golonko, Maria Kwiatkowska, Paweł Świećkowski, Grzegorz Cepil z Anią, Eryk Pozniak, Olga Klempas.

27 Finał WOŚP w Southampton poprowadzili dla nas Wioletta Nowakowska, Bartek Demczuk z kabaretu Młodych Panów i Tomasz Wróbel z Polmus Ltd.

W Komisji 27 Finału WOŚP w Southampton  zasiadły: Agnieszka Szmit, Anna Kalinowska, Wioletta Nowakowska.

Zaangażowanych w tegoroczny Finał było jednak o wiele więcej osób, niż tylko te wymienione powyżej. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten 27 Finał WOŚP w Southampton organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

I ponieważ słowa nie oddają w całości charakteru wydarzenia zapraszamy Was do fotogalerii 27 Finału WOŚP poniżej.

Zdjęcia: Stanisław Widera – pełna galeria na facebooku WOŚP Southampton – kliknij TUTAJ.

Zdjęcia: Paweł Baran – pełna galeria na facebooku WOŚP Southampton – kliknij TUTAJ.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...