Posmakuj Podkarpacia!

W czwartek, 5 listopada Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Województwo Podkarpackie oraz Miasto Rzeszów zaprezentowały swój region w Londynie. Podczas wieczoru Taste Subcarpathia, Podkarpacie roztoczyło przed gośćmi uroki swojego krajobrazu, tradycji i nowoczesności, kultury i kuchni.

W Londynie zakończyły się światowe targi turystyki World Travel Market 2015, na których Polska została zaliczona przez fachowców do Top Trendy 2016 w turystyce.  Podczas imprez i wydarzeń związanych z Targami nie zabrakło również reprezentacji Podkarpacia.
Dlaczego Podkarpacie?
Województwo podkarpackie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. W ostatnich latach, głównie dzięki środkom unijnym, znacznie poprawiła się jakość infrastruktury turystycznej. Przybyło nowych hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych o wysokim standardzie. Dzięki rozbudowie międzynarodowego portu lotniczego w Rzeszowie, Podkarpacie staje się coraz bardziej atrakcyjne również dla turystów zagranicznych – codziennie odlatują stąd samoloty na 6 lotnisk w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz do wielu innych krajów. Alicja Wosik, Prezes Zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, komentuje – Brytyjczycy i Polonusi są ogromnie zaskoczeni pozytywnymi zmianami, jakie zaszły w naszym regionie. Podczas prezentacji zachwyty wzbudzała regionalna kuchnia. [sam id=”1″ codes=”true”] Aktywne wakacje
Podkarpacie to region pozwalający aktywnie spędzać czas na lądzie, wodzie i w powietrzu. Jest tu największy w Polsce sztuczny akwen – Jezioro Solińskie oraz karpackie góry, które pozwalają na uprawianie każdego rodzaju turystyki. Atutem regionu jest też różnorodność oferty wypoczynkowej, dostępnej dla każdego portfela.
Hotele i spa
Bieszczady są synonimem dzikiego krajobrazu, wyciszenia i spokoju, a infrastruktura hotelowa jest na światowym poziomie. Goście mogą korzystać m.in. z usług hotelu Hilton w Rzeszowie czy zamkowych apartamentów w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie. W regionie jest 14 hoteli 4- i 5-gwiazdkowych. Oferta uzdrowisk: usług zdrowotnych, welness&Spa jest również bardzo bogata i przystępna.
Historia i kultura
Podkarpacie to region bogaty w pamiątki poprzednich epok. Turystów urzekają drewniane wschodnie świątynie, rozległy kompleks pałacowo-parkowy w Łańcucie czy najstarsza na świecie kopalnia ropy naftowej w Bóbrce. Atrakcją dla wszystkich jest na pewno skansen w Sanoku, a dla dzieci – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.
Stolica regionu
Stolica Podkarpacia – Rzeszów słynie z przemysłu lotniczego oraz informatyki. Mieści się tam centrala firmy Asseco, giganta branży IT. W tegorocznej edycji Fundacji Schumana Rzeszów jest na czele innowacyjnych miast ustępując tylko stolicy. To także świetne miejsce dla turystów biznesowych i wypoczynek typu „city break”.
Kulinaria
Wśród smakołyków kuchni regionalnej warte wspomnienia są bundz (ser z mleka owczego), ziemniaki pieczone, proziaki z miodem, zupa borowikowa, zupa z dyni oraz oczywiście pierogi. Proponowane są też znakomite regionalne wina, nalewki i miody. Region słynie z wyrobów wędliniarskich oraz przetworów owocowych. We wrześniu 2009 powidła śliwkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa otrzymały najwyższe krajowe wyróżnienie w dziedzinie produktu lokalnego.
Posmakuj Podkarpacia
Goście czwartkowej prezentacji w londyńskiej restauracji First League, byli zachwyceni i Rzeszowem, i całym regionem. Chwalono dobrze przygotowane prezentacje atrakcji turystycznych. Delektowano się pysznym jedzeniem i napojami, m.in. sokami i winem z podkarpackich winnic. Przy organizacji wydarzeń promocyjnych w Londynie współpracowały następujące organizacje: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie „Polska Ekologia” oraz agencja All4Comms. Fundatorami nagród dla uczestników wieczoru podkarpackiego byli: Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów, Hotel Krasiczyn oraz linie lotnicze Ryanair.
Podkarpacie otwiera się na nowych turystów!

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...