Andrzej Bargiel zjechał z K2 na nartach! Historyczny wyczyn

Na najwyższy szczyt Karakorum i drugą co do wysokości górę świata Andrzej Bargiel dotarł w niedzielę po godzinie 8 polskiego czasu.

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał z K2 na nartach!
30-latkowi z Zakopanego udało się nie tylko wejść samotnie na szczyt z nartami, to jeszcze zjechać z wierzchołka aż do bazy.
Swoją próbę Bargiel rozpoczął około godz. 9. Niestety przez złe warunki pogodowe zmuszony był do zrobienia przystanku na wysokości około 8 tys. metrów. Przerwa trwała około godziny i przed godz. 13 zakopiańczyk wyruszył w dalszą drogę.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

26-latek, trzykrotny mistrz Polski w narciarstwie wysokogórskim, ma też na koncie m.in. trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji pucharu świata. Uczestnik czterech wypraw w Himalaje, z których ostatnia zakończyła się ogromnym sukcesem: 25 września Bargiel zdobył Manaslu (8156 m). Szedł całą noc, żeby około południa dotrzeć na szczyt i z samego wierzchołka zjechać na nartach. Droga w górę zajęła mu 14 godzin, w tę i z powrotem: 21 godzin i 14 minut. Podwójny rekord, o którym donosiły media z całego świata.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...