„Archiwum Pełne Pamięci” apel do osób prywatnych, będących w posiadaniu fotografii, dokumentów z przed lat.

foto: archiwumpamieci.pl

Nasza wspólna historia dotyka każdego człowieka, dlatego wiedza o losach Polaków uwikłanych w machinę dziejów stanowi dla nas niezwykłą wartość.

Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, poczuwając się do odpowiedzialności za dokumentowanie losów Polaków, świadków i uczestników historii, doświadczonych w wyniku wydarzeń lat 1917-1990 uruchomiło projekt „Archiwum Pełne Pamięci”. Jest on częścią szerszej kampanii mającej na celu uświadomienie osobom posiadającym w prywatnych zbiorach ciekawe dokumenty, fotografie, wspomnienia i relacje o możliwości ich przekazania do Archiwum IPN.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Projekt „Archiwum Pełne Pamięci” stanowi również odpowiedź na informacje docierające do Instytutu o często nieodwracalnej utracie unikatowych archiwaliów związanych z przełomowymi wydarzeniami naszej historii. Znajdujące się w prywatnych zbiorach pamiątki rodzinne po śmierci osób opiekujących się nimi zostają zapomniane, a w skrajnych przypadkach wyrzucone na śmietnik.

W bieżącej działalności Instytut stara się dotrzeć do świadomości społecznej z informacją o projekcie podczas organizowanych konferencji, wystaw, imprez okolicznościowych oraz spotkań z przedstawicielami organizacji zrzeszających Polaków w kraju i za granicą (najbliższe spotkanie 19 listopada w Glasgow)

W ramach projektu „Archiwum Pełne Pamięci” uruchomiono portal internetowy będący platformą informacyjną dla osób chcących przekazać posiadane dokumenty do IPN, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy www.archiwumpamieci.pl


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...