Bilans nawałnic: po wichurach 142 tys. odbiorców nadal bez prądu

142 tysięcy odbiorców jest nadal pozbawionych prądu po wichurach, które przeszły nad Polską – wynika z najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Służby energetyczne cały czas usuwają skutki silnego wiatru i przywracają zasilanie.

Według informacji RCB z godz. 6.30 rano w sobotę bez prądu w całym kraju pozostaje 142 tys. odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja jest w trzech województwach: lubuskim – 54 tys., łódzkim – 41 tys. i wielkopolskim – 28 tys.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

W piątek wieczorem resort energii poinformował PAP, że wznowiono dostawy energii elektrycznej do ponad 1 mln 175 tys. odbiorców. Pomimo ogromnej skali zniszczeń – jak wskazano – dzięki skutecznemu i szybkiemu działaniu pracowników służb eksploatacyjnych operatorów systemów, dostawy energii zostały przywrócone w mniej niż 24 godziny do większości odbiorców.

Po piątkowej wideokonferencji z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP szef MSWiA Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że straż pożarna pomagała szpitalom, które zostały odcięte od energii, podłączając je do agregatów; takiej pomocy udzielano także na posesjach prywatnych, np. w domach, w których mieszkają osoby podłączone do respiratorów.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...