BIZNES W ANGLII – BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  Jeżeli jesteś samozatrudniony na Wyspach, prowadzisz swoją firmę lub myślisz o rozpoczęciu działalności przygotuj się na zmiany w prawie podatkowym. Wielu z nas pamięta jak w sierpniu 2015 rząd brytyjski ogłosił planowaną rewolucję w systemie składania deklaracji podatkowych.

  [sam_pro id="0_1" codes="true"]

  Nazwano ją dumnie ‘cyfrowym podatkiem’ – ‘digital tax’. Już od kwietnia 2018 Brytyjski Urząd Skarbowy zamierza wprowadzić kwartalne rozliczenia podatkowe oraz obowiązek ewidencjonowania przychodów oraz kosztów biznesu drogą cyfrową. Co to oznacza dla drobnych przedsiębiorców oraz firm? Większe firmy od lat korzystają z programów księgowych by ułatwić codzienną pracę i obniżyć koszty księgowe. Jednocześnie osoby samozatrudnione oraz mniejsze Firmy korzystają z przeróżnych biur księgowych raz do roku i zlecają podsumowania księgowym. Biuro księgowe Omnipol Accounting Ltd, które obsługuje rodaków od 2009 roku wyszło na przeciw przedsiębiorcom i przygotowało aplikację internetową dla samozatrudnionych.

  Aplikacja te w pełni automatyzuje żmudna papierkową robotę i zapewnia dostosowanie do nowych przepisów podatkowych. Postanowiliśmy przetestować to rozwiązanie i zobaczyć, jak jesteśmy wstanie zaoszczędzić koszty związane z rocznym rozliczeniem. GŁOS POLONII już korzysta z tego rozwiązania, oszczędzając czas i pieniądze. OMNIPOL APP to nowoczesne narzędzie do fakturowania oraz ewidencji kosztów. Dzięki niemu zdobędziesz większą kontrolę nad swoim biznesem i na bieżąco będziesz wstanie przygotować niezbędne informacje do kwartalnych rozliczeń. A przede wszystkim będziesz miał więcej czasu by rozwijać swój biznes. W praktyce miesięczny koszt korzystania z oprogramowania to cena jednej kawy w Coście. Solidne firmy już teraz przygotowują się do zmian. Firma Omnipol oferuje 30 dni na wypróbowanie aplikacji. Dodatkowo na stronie jest słownik terminów księgowych angielsko-polski oraz zestaw wideo instrukcji jak najlepiej wykorzystać program w działalności. Czy należy się spieszyć i przestać korzystać z usług księgowych? Naszym zdaniem nie. Ale na pewno warto zacząć myśleć czy nasz biznes stać na płacenie za rozliczenia cztery razy do roku. Większe firmy mogą też skorzystać z dodatkowego rozwiązania i zamówić rozbudowaną wersje systemu.

  A co nas czeka już w kwietniu tego roku? Przyjrzyjmy się kilku ważnym zmianom.

  1. Kwota wolna od podatku wzrośnie do £11.500, co oznacza £100 więcej w portfelu na koniec roku
  2. Bardziej będzie nam się opłacało oszczędzać. Osoby pomiędzy 18-40 rokiem życia łatwiej będą wstanie zebrać pieniądze na depozyt na nowe mieszkanie lub dom. Możemy zaoszczędzić do £4000 w gotówce na koncie ISA, i dostaniemy 25% od rządu jako dodatkowy bonus.
  3. Wzrośnie kwota wolnych od podatku oszczędności na zwykłych kontach ISA aż od £20.000, a co za tym idzie wzrośnie też liczba ISA milionerów. Korzystając z tej kwoty co roku i zakładając 5% stopę oprocentowania już po 28 latach stajemy się milionerami. I to bez grosza podatku do zapłacenia.
  4. Wzrosną stawki podatku drogowego dla samochodów na ropę oraz z napędem hybrydowym. Średnio około £400 na przestrzeni 3 lat.
  5. Rząd również planuje zwiększenie klasy 4 ubezpieczenia o 1% dla osób samozatrudnionych. Jednocześnie planowana jest reforma porzucenia klasy 2 ubezpieczenia, która na chwilę obecną zapewnia korzystanie z wielu świadczeń socjalnych, a zastąpienie jej jednym ubezpieczeniem uzależnionym od dochodu. Będzie to za sobą niosło potrzebę planowania naszej działalności na emigracji.

  Jeżeli są Państwo zainteresowani zmianami w przepisach podatkowych oraz poradami związanymi z prowadzeniem z biznesu, napiszcie do redakcji i z chęcią utworzymy stałą kolumnę ‘Solidna Firma w UK’ na łamach Głosu Polonii.

  Serdecznie podziękowania dla właściciela biura Omnipol Accounting Ltd, Pawła Janickiego za przydatne rady oraz pomoc w przygotowaniu tego artykułu.

  Na polskiej wersji strony https://omnipol.co.uk/pl znajdą też Państwo darmowe kalkulatory podatkowe, formularze do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów oraz dostęp do złożenia deklaracji podatkowej przez Internet w języku polskim.


  Druk materiałów reklamowych

  Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...