Bożena Dykiel: mam pretensję do przyjaciela, który zataił chorobę nowotworową żony

Newseria Lifestyle

Aktorka uważa, że o nowotworach należy mówić. Ma żal do przyjaciela, który zataił chorobę swojej żony – zdaniem aktorki, gdyby znajomi wiedzieli o tym, toby mogli doradzić alternatywny sposób leczenia. Gwiazda uważa też, że podstawą walki z rakiem jest profilaktyka. Dzięki samobadaniu piersi 15 lat temu jej koleżanka pokonała nowotwór.

Dla znacznej części Polaków choroba nowotworowa to wciąż wstydliwy temat. Wielu pacjentów onkologicznych ukrywa ją nawet przed bliskimi osobami. Bożena Dykiel twierdzi, że w ten sposób postąpił jeden z jej bliskich przyjaciół – zataił on przed znajomymi chorobę nowotworową żony. Zrobił to na prośbę chorej. Wiadomość o jej śmierci była szokiem dla aktorki i jej znajomych.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

– Mam pretensję do jednego z moich przyjaciół, który zataił informację o raku, ponieważ żona mu powiedziała, żeby nikomu się nie zwierzał z tego, jak ona jest ciężko chora i dosyć szybko zmarła. Wszyscy byli więc zdziwieni, że zmarła, a na co chorowała? – mówi Bożena Dykiel agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.[sam_pro id=”0_1″ codes=”true”]

Aktorka rozmawiała później z przyjacielem i wytłumaczyła mu, że gdyby powiedział o chorobie żony, można by jej było pomóc, znaleźć alternatywny sposób leczenia. Gwiazda serialu „Na Wspólnej” uważa, że przy chorobach nowotworowych nie należy się trzymać jednego sposobu leczenia, jakim jest tradycyjna chemioterapia.

– Te choroby się mutują, zmieniają, a jednocześnie medycyna bardzo idzie do przodu. Medycyna, zielarstwo. Można korzystać z wielu źródeł, a przede wszystkim uważam, że tak naprawdę najważniejszą rzeczą jest badać się – mówi Bożena Dykiel.

Zdaniem aktorki profilaktyka to obecnie podstawa walki z rakiem. Aby przekonać Polki do regularnych badań profilaktycznych, gwiazda zaangażowała się w kampanię „Zdrowy nawyk, zdrowe piersi”. Jej celem jest nakłonienie kobiet do systematycznego samobadania piersi. Bożena Dykiel twierdzi, że sama przekonała się o skuteczności tej metody – kilka lat temu jej koleżanka w ten sposób wykryła u siebie guza piersi. Aktorka początkowo nie wierzyła, że koleżanka, obdarzona dużym biustem, sama była w stanie znaleźć zmianę chorobową.

– Elżbietka pokazała mi tę główeczkę od szpilki, którą znalazła w wielkich swoich pięknych piersiach i udało się te piersi uratować. Ona była pierwsza – przed lekarzem, przed badaniami, przed wszystkim – mówi Bożena Dykiel.

Kolejne badania potwierdziły obecność nowotworu. Leczenie okazało się jednak skuteczne i koleżanka aktorki jest zdrowa od piętnastu lat.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...