Chiński Nowy Rok w Southampton.

Dziś w centrum handlowym West Quay zaczęło się świętowanie Chińskiego Nowego Roku. Zobaczyć można było występy przygotowanie przez Chińskie grupy artystyczne. W programie min. tradycyjny taniec, pokaz Kung Fu, warsztaty, jedzenie, taniec lwów i smoków a to wszystko w tradycyjnym chińskim wykonaniu.

reklama

Pokazy cieszyły się dużą popularnością.
Wszystko to ku czci Nowego Roku – tym razem pod znakiem koguta. Chiński Nowy Rok – najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim, przypadające między końcem stycznia a początkiem lutego. Od najdawniejszych czasów jest w Chinach najważniejszym świętem publicznym i prywatnym, zapożyczyły je również zamieszkujące w Chinach mniejszości narodowe.

Ostateczny kształt Święta Wiosny ukształtował się na początku naszej ery w wyniku złączenia się kilku świąt. Tradycyjnie trwa ono piętnaście dni i kończy się Świętem Latarni. Do dziś pozostało
najważniejszym świętem, pomimo wprowadzenia w 1912 roku w Chinach kalendarza gregoriańskiego. W Chińskiej Republice Ludowej pierwsze 3 dni chińskiego Nowego Roku są dniami wolnymi od pracy.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...

Napisał/aRafał Burda
UDOSTĘPNIJ