Nowe przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii w 2023 roku

Nowe przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii w 2023 roku

Ciekawostki
| Redakcja GP

W 2023 roku w Wielkiej Brytanii weszły w życie nowe przepisy drogowe. Oto niektóre z najważniejszych zmian:

  • Rozszerzenie stref bardzo niskiej emisji (ULEZ) w Londynie. Strefa ULEZ obejmie wszystkie dzielnice Londynu od 29 sierpnia 2023 r. Samochody, które nie spełniają norm emisji spalin, będą musiały płacić dzienną opłatę w wysokości 12,50 funtów za poruszanie się w strefie.
  • Program złomowania pojazdów w Londynie. Program złomowania pomaga londyńczykom pozbyć się niespełniających norm pojazdów. W ramach programu mieszkańcy Londynu mogą otrzymać dofinansowanie na zakup nowego samochodu elektrycznego lub hybrydowego.
  • Przywrócenie opłaty drogowej dla pojazdów ciężarowych. Opłata drogowa dla pojazdów ciężarowych została zawieszona w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19. Opłata zostanie przywrócona w sierpniu 2023 roku.
  • Zniesienie ulgi podatkowej dla samochodów elektrycznych. Ulga podatkowa dla samochodów elektrycznych została wprowadzona w 2015 roku. Ulga pozwalała właścicielom samochodów elektrycznych uniknąć płacenia podatku drogowego. Ulga zostanie zniesiona w 2025 roku.
  • Zmiana tablic rejestracyjnych. Tablice rejestracyjne dla nowo wyprodukowanych pojazdów będą się zmieniać co dwa lata. Od marca 2023 roku nowe pojazdy będą rejestrowane z tablicą rejestracyjną z numerem „23”.
  • Zakaz parkowania na chodnikach w Szkocji. Zakaz parkowania na chodnikach został wprowadzony w Szkocji w 2019 roku. Zakaz został zawieszony z powodu pandemii COVID-19. Zakaz zostanie przywrócony w 2023 roku.

Nowe przepisy drogowe mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Kierowcy powinni zapoznać się z nowymi przepisami, aby uniknąć mandatów i punktów karnych.

Wydarzenia
Reklama

Najnowsze artykuły
Najnowsze artykuły