Depilacja w salonie kosmetycznym – laser diodowy.

Maria Hargot dyplomowana kosmetyczka

Miło mi poinformować, że już od tego numeru w każdym wydaniu Głosu Polonii pojawi się mój artykuł, w którym postaram się przybliżyć Państwu świat nowoczesnej kosmetyki. Postaram się pisać o nowościach, a jednocześnie o tym, co każda z nas może robić we własnym zakresie, by czuć się świetnie i wyglądać wspaniale. Przecież możemy wyglądać pięknie w każdym wieku!

Kilka słów o mnie. Nazywam się Maria Hargot. Dwadzieścia lat temu ukończyłam państwową szkołę kosmetyczną. Prowadzę salon kosmetyczny Double Beauty 4U na St Mary Street w Southampton. Pasjonuję się zdrowym odżywianiem i zachęcam do niego moich klientów. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony depilacji laserowej.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Istnieje wiele tradycyjnych sposobów usuwania zbędnego owłosienia: woskowanie, golenie, wyrywanie pęsetą, stosowanie kremów depilujących.Wszystkie z nich dają jedynie tymczasowe efekty i mogą przyczyniać się do powstawania podrażnień, wrastania włosów i stanów zapalnych skóry.  W wielu salonach stosowany jest system IPL (Intense Pulsed Light), błędnie nazywany laserem, gdzie lampa ksenonowa emituje światło różnej długości, które następnie rozprasza się w strukturach skóry. Niestety, w IPL podgrzewany jest zarówno włos, jak i skóra, co sprawia, że nie można stosować dużych energii, gdyż istnieje ryzyko poparzeń. Wskutek tego, zabiegi IPL jedynie wprowadzają cebulki włosowe w stan uśpienia,  co powoduje, że włosy mogą odrastać już po miesiącu.[sam_ad id=”1″ codes=”true”] Laser diodowy emituje spójną wiązkę światła o jednej, stałej długości, a wytworzona energia pochłaniana jest jedynie przez włos, a nie sąsiadujące tkanki. Dzięki temu można zastosować większą moc fali lasera, która przenika głębiej i uszkadza tkankę mieszka włosowego, bez szkody dla komórek wokół włosa. Dzięki nowoczesnej technologii chłodzącej nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu (reszta znajduje się w fazie uśpienia i laser ich nie niszczy) konieczne jest wykonanie na ogół serii 6 zabiegów w odstępie od 4 do 6 tygodni w zależności od okolicy zabiegowej.
W zależności od fototypu skóry i koloru włosów można usunąć do 95% zbędnego owłosienia, a efekty zabiegów utrzymują się nawet do 10 lat. Efektem na stałe jest gładka, miła w dotyku skóra bez podrażnień i wrastających włosków.

Zabiegi laserem diodowym to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Z powodu bezinwazyjności i bezpieczeństwa staje się powoli standardem w dobrych gabinetach kosmetycznych. Przy wyborze salonu proszę oczywiście nie zapomnieć zapytać o atesty sprzętu, kwalifikacje personelu i ubezpieczenie.

Maria Hargot  dyplomowana kosmetyczka


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...