DJ Respo – Kultura i muzyka hip hop to 20 lat jego życia

Na co dzień znany jako Piotr Respondek, urodzony 28 kwietnia 1985 roku w Oświęcimiu. Do UK przyjechał z żona Joanną i córką Emilia w 2005 roku, a 4 lata później na świat przyszła ich córka Nikola. Aktualnie mieszka w Bournemouth, gdzie bardzo aktywnie promuje kulturę hip hop’u.
Z kulturą hip hop’u mocno związany od 1996 kiedy to stawiał pierwsze kroki jak B-boy. Przygoda z break dance to około 8 lat jego życia, występy na wielu lokalnych i nie tylko imprezach, pokazach no i oczywiście co ta kultura z sobą niesie, bitwach break dance.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Kultura i muzyka hip hop to 20 lat jego życia, aczkolwiek nigdy nie planował bądź nie interesował sie DJ’ingiem na tyle by uprawiać ta sztukę do momentu gdy w 2009 znalazł na tak zwanej ‚wystawce’ dwa gramofony i mixer wraz z jedna płyta vinylowa. Miłość do trzasków czarnej płyty całkowicie pochłonęła wolny czas, fundusze na imprezy i inne zachcianki. Wszelkie wolne środki przeznaczał na zakup płyt artystów, których słuchał jako nastolatek kiedy to aktywnie działał jako B-boy. Mimo tego, że od 2013 roku używa systemów takich jak Traktor i Serato płyty ciągle kupuje, gdyż jak to sam mówi ‚żaden plik na twardym dysku nie zastąpi trzasku i posiadania fizycznego obiektu na którym znajduje się nasz ulubiony kawałek, z żadnego pliku nie dowiemy się kto wyprodukował nasz ulubiony kawałek itp itd’.
[sam id=”1″ codes=”true”] Jego sety to mix hip hop’u, funk’u, soul’u, r’n’b, ghetto funk’u, reggae i jazz’u. To brzmienia przede wszystkim z lat 60, 70, 80, 90 i wczesne lata 2000. Stanowczo mówi nie muzyce, która jest grana aktualnie w rozgłośniach radiowych iż twierdzi, że jest to ‚hip POP, który rujnuje i upokarza prawdziwa kulturę hip hop’u’. Chyba, że są to artyści, którzy budowali tą kulturę i szanują ja od lat.

Inspiracje czerpie przede wszystkim od 3 DJ’i, którymi są: DJ JAZZY JEFF (U.S), DJ ROAST BEATZ (UK) i DJ FEEL X (PL). Jest bardzo szczęśliwy z faktu, gdyż tych dwóch ostatnich może nazwać kolegami, z którymi utrzymuje kontakt i regularnie się spotyka.

Na swoim tylko kilku letnim koncie ma setki zagranych imprez i koncertów na południu Anglii z takimi artystami jak: Pokahontaz, Grubson, Jarecki, DJ BRK, DJ X RATED, DonGuralEsko, DJ KOSTEK. Był gościem jak i również DJ’em prowadzącym na wielu koncertach i aktualnie jest rezydentem dwóch klubów w Bournemouth i gościnnie w Southampton.

Wszystkie informacje odnośnie jego osoby, muzyki i imprez jakie gra są dostępne i regularnie aktualizowane na jego fanpage’u: Facebook.com/DJRespo.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...