Do końca świata i o jeden dzień dłużej

Pozytywny nastrój i wielka dawka pozytywnej energii towarzyszyły koncertom 25 Finału WOŚP w Southampton odbywającym się w klubie The 1865. Ta największa na świecie orkiestra, z jej dyrygentem na czele, zagrała już po raz dwudziesty piąty tym razem pod hasłem „Dla Ratowania Zdrowia i Życia Dzieci Na Oddziałach Ogólnopediatrycznych Oraz Dla Godnej Opieki Medycznej Seniorów”, obchodząc tym samym swoje okrągłe urodziny. Wielka Orkiestra zagrała nie tylko w Polsce, ale i w Europie i na świecie, wszędzie przynosząc radość i pozytywne emocje wszystkim jej uczestnikom.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

W tegorocznym 25 Finale udział wzięło 1700 sztabów w tym kilkadziesiąt poza granicami Polski. WOŚP zagrała w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Japonii, na Gibraltarze, w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, w Kanadzie, USA i w wielu innych krajach. W tym roku, z uwagi na brak reakcji ze strony Telewizji Publicznej, transmitowaniem koncertów i wydarzeń związanych z finałem WOŚP po raz pierwszy zajęła się telewizja TVN, która, jak skomentował sam Jurek Owsiak, wykazała się naprawdę wysokim profesjonalizmem. Imprezy WOŚP były też transmitowane w wielu lokalnych mediach, a także szeroko publikowane i opisywane w Internecie.
A gdy mowa o pozytywnych emocjach to nie mogło zabraknąć ich również w Southampton, gdzie wolontariusze z puszkami i serduszkami z wielką radością i entuzjazmem kwestowali na rzecz WOŚP już na kilka dni przed datą 25 Finału. Można ich było spotkać w Polskich sklepach, zakładach usługowych, a także w Polskich Szkołach Sobotnich. Wszędzie tam spotykali się oni z bardzo życzliwym przyjęciem a Polonia w Southampton z wielką radością ofiarowywała datki do puszek. Ale to był dopiero początek.
Największą energią nasycony był sam 25 Finał WOŚP, odbywający się w naszym mieście w klubie The 1865. Oj naprawdę się działo! Impreza rozpoczęła się w samo południe i już od samego jej początku nie zabrakło ciekawych atrakcji. W grafik dnia wplecione były koncerty muzyczne wielu wspaniałych wykonawców tj. Ben Długokęcki, Gypsy Tree, Wiktoria Waśko, Jennie Rocker, Brash Bullets, Lip Service, pokazy tańca dzieci ze szkoły Key Dance, Modern Dance Academy, pokazy aerial hoop przygotowane przez podopiecznych szkoły M&K Dance and Fitness, a także pokazy sztuk walki przygotowane przez szkołę The Spirit Of Choi Kwang Do.

Najmłodsze pociechy mogły spróbować swoich sił w kąciku plastycznym, przewidziano dla nich także kącik malowania twarzy, w którym w zamian za zasilenie puszki WOŚP dzielne wolontariuszki przyozdabiały twarze dzieci w motylki, postacie z komiksów, kwiaty i inne. Aby uczestnicy imprezy nie opadli z sił przygotowany został kącik kulinarny, w którym posilić się można było ruskimi pierogami, wojskową grochówką przygotowaną przez restaurację „Czar PRL-u”, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Wśród przysmaków nie zabrakło też wielu kolorowych ciast oraz ciasteczek w kształcie serca, które rozchodziły się w oka mgnieniu. W zamian za wszystkie te smakowitości uczestnicy 25 Finału WOŚP w Southampton bardzo szczodrze napełniali puszki a wolontariusze nie szczędzili serduszek.

W kąciku fotograficznym przygotowanym przez Anya Darul w zamian za dobrowolny datek można było zrobić sobie zdjęcie portretowe. Uczestnicy mogli też wziąć udział w losowaniu vouchera na sesję fotograficzną u tej fotograf.

Nie mogło też zabraknąć stałego elementu orkiestrowych koncertów, jakim są licytacje przedmiotów. I tak licytowano m.in. piłki z podpisami piłkarzy drużyny AFC Bournemouth, koszulkę Artura Boruca, koszulkę „Gangu Albanii”, płyty wielu znanych wykonawców polskiej sceny muzycznej z autografami, vouchery na rozmaite usługi w zakładach kosmetycznych lub warsztatach samochodowych a także specjalny voucher na przejażdżkę kultową syrenką w barwach biało-czerwonych, złote serduszko wykonane przez firmę „Sin by Mannei Sisters”, gadżety WOŚP tj. małe body z wielkim sercem, kubek czy poduszka z logo WOŚP, czy chociażby książka „Opowiedz swoją historię” z podpisem Jurka Owsiaka. Licytowano także bilety na koncerty organizowane przez firmę Polmus Ltd. oraz wiele innych.

A teraz najważniejsze, znana jest nam już kwota, jaką zebrano na 25 Finale WOŚP w Southampton. Padł nowy rekord, który wynosi, uwaga:
Z tego miejsca organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w te wielkie dzieło i wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie 25 Finału WOŚP. Pozwolę sobie przytoczyć tu słowa samego szefa sztabu: „Jesteście naprawdę niezwykli! Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna! Z uwagi na to, że do końca świata – mam nadzieję jeszcze trochę czasu zostało…. to pozostaje wierzyć, że tych rekordów jeszcze duuuuużo przed nami.”

Organizatorzy bardzo serdecznie pragną podziękować wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom przedmiotów na licytacje oraz wszystkim sponsorom, wśród których wymienić należy:

[R-slider id=”1″]

Wielkie podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom 25 Finału, którzy z tak wielkim zaangażowaniem poświęcali swój czas i energię kwestując z puszkami, przygotowując smakołyki do kącika kulinarnego oraz pomagając przy organizacji samego wydarzenia. Za przygotowanie wideo relacji organizatorzy dziękują Patrykowi Ł. Za wsparcie podziękowania należą się Polskiej Szkole im. F. Chopina, Polskiej Szkole im. Gen. S. Sosabowskiego, Dovent Decoration, oraz piekarni Blue Bakery za wielki tort WOŚP w kształcie serca oraz firmie POLMUS Ltd.

Serdeczne podziękowania wędrują też w stronę prowadzących koncerty 25 Finału WOŚP w Southampton, którymi są Wiola, Przemek i Tomek, a którzy całodniową imprezę poprowadzili z dużą werwą i energią.
To był naprawdę wspaniały dzień nasycony wielką porcją pozytywnych emocji, myślę, że wszyscy bawili się naprawdę świetnie. Organizatorzy już dziś zapowiadają rozpoczęcie prac nad organizacją następnego Finału WOŚP, który już za rok. A zatem, moi mili, do zobaczenia… Oj będzie się działo! Cześć siema!
Tekst i zdjęcia: Paweł Baran / Kacper Lasota / Grzegorz Lasota
Materiał Video: Patryk Łącki


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...