German Death Camps

Foto: Rafał Burda

W ubiegły weekend pod siedzibą BBC w Southampton mieliśmy okazję zobaczyć słynny billboard, który przemierza całą Europę.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Akcję zorganizował Komitet Obrony Polski wraz z Stowarzyszeniem Patriotycznym Ogniwo oraz Wiara i Wolność z Southampton.

PRZYPOMINAMY:

Akcja ma na celu EDUKACJĘ ogólnoświatowych mediów że POLSKIE OBOZY ZAGŁADY SĄ OBOZAMI NIEMIECKIMI I TYLKO ZNAJDOWAŁY SIĘ NA TERENIE OKUPOWANEJ POLSKI oraz wymuszenie na telewizji ZDF należytych przeprosin nakazanych przez sąd (opis sporu z ZDF znajdą Państwo tutaj : http://www.tvp.info/28646422/niemiecka-telewizja-zdf-ukryla-przeprosiny-za-polskie-obozy-zaglady).

Akcja wywołała zdziwienie…

Do zgromadzonych pod siedzibą BBC wyszedł Pan Simon Marks odpowiedzialny za kontakty z lokalnymi społecznościami.

Po krótkiej rozmowie z przedstawicielem Stowarzyszenia Wiara i Wolność  Simon nie krył zdziwienia z tej akcji, dla niego rzeczą oczywistą jest fakt że obozy były Nazistowskie.

Jednak to właśnie ta telewizja w 72 rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau zamieściła na swojej stronie internetowej stwierdzenie że Polacy brali czynny udział w masowym ludobójstwie.

Jak się okazuje akcja jest bardzo potrzebna – czas zakończyć serię kłamstw historycznych.

Kolejną zdumioną osobą był Michael – Irlandczyk, który miał w swojej rodzinie osoby z polskim obywatelstwem i polskimi korzeniami. Michael cieszył się widząc billboard gdyż właśnie w Auschwitz stracił część swojej rodziny.

Sam popiera akcję twierdząc że w Anglii nikt o tym nie mówi – jest to prawda przemilczana, to nie w polskich ale niemieckich obozach na terenie Polski gineli ludzie z całego świata.

Board spod BBC wyruszył na wycieczkę po mieście – odwiedzono bardziej uczęszczane publiczne miejsca tak aby jak największa ilość ludzi widziała nasz ‘SPRZECIW’.

Grupa na noc została przyjęta przez jedną z Polonijnych rodzin z Southampton.

Rano ruszyli w drogę do Slough gdzie odbywał się Bieg Tropem Wilczym upamiętniający ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...