Jak znaleźć idealny gabinet kosmetyczny?

Opinie o gabinecie

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Sugeruję, aby nie wybierać przypadkowo. Nie wszystkie gabinety świadczą usługi na wysokim poziomie. Na początek warto popytać wśród bliskich i znajomych, którzy korzystali już z zabiegów w danym gabinecie. Jeśli wasza przyjaciółka chodzi do gabinetu, który lubi i zawsze wraca stamtąd zadowolona, to najpewniej warto jest się tam udać. Można także zapoznać się z recenzjami na Facebooku, choć trzeba pamiętać, że niektóre negatywne opinie są wystawiane przez konkurencję.

Atmosfera w salonie

Ważne jest pierwsze wrażenie. W salonie powinny być wydzielone pomieszczenia do wykonywania zabiegów. Kotary, czy tez przesuwane ścianki działowe nie zapewniają wystarczającej intymności. Klientka ma czuć się bezpiecznie. Niedopuszczalny jest zapach papierosów i hałas dochodzący zza kotar. Zabiegi nie powinny być też wykonywane w pośpiechu. Kosmetyczka powinna być sobą otwartą i komunikatywną. Poznanie oczekiwań klienta pomoże w opracowaniu planu terapii. Klientka powinna czuć się w salonie komfortowo. To jest dla niej czas relaksu i odprężenia.[sam_pro id=”0_1″ codes=”true”]

Kwalifikacje personelu

W nowoczesnym gabinecie wykonuje się skomplikowane zabiegi, używane są skomplikowane technologie, niektóre z zabiegów mają wiele przeciwwskazań. Niekompetencja może się źle skończyć. Nie bójcie się więc pytać jakie wykształcenie ma wykonująca zabiegi w gabinecie kosmetyczka. Minimum to technik usług kosmetycznych, czyli NVQ 3 in Beauty Therapy. Nie można uzyskać takiego wykształcenia przez Internet, gdyż nieodłączną częścią tej 2-letniej szkoły są praktyki w gabinecie kosmetycznym. Na stronie gabinetu i w salonie szukajcie dyplomów i certyfikatów potwierdzających uzyskane kwalifikacje. Upewnijcie się, że kosmetyczka stale podnosi swoje kwalifikacje. Szukacie zdjęć ze szkoleń i aktualnych certyfikatów. Tylko dobrze wykształcona kosmetyczka potrafi dobrze doradzić jak pielęgnować skórę i zasugeruje najbardziej odpowiednie zabiegi.

Profesjonalizm

Warto sprawdzić, czy salon jest ubezpieczony. Ubezpieczenie daje klientkom dodatkową pewność, a jednocześnie potwierdza spełnianie przez salon pewnych standardów. Salon powinien korzystać z profesjonalnych kosmetyków i sprzętów. Jednorazowe rękawiczki, czepki, świeże ręczniki to podstawa. Kosmetyczka powinna mieć krótkie paznokcie i czysty fartuch. Tipsy zupełnie odpadają! Do nakładania kremów z pojemnika powinna używać szpatułki, a nie palców. Zwróćcie uwagę na jej wiedzę i to, czy chętnie odpowiada na pytania. Przed zabiegiem powinna obejrzeć skórę i poinformować klientkę jak będzie wyglądać zabieg, a po zabiegu polecić kosmetyki do użytku w domu.

Nowoczesne technologie

Tylko gabinet inwestujący w wysokiej jakości sprzęt jest w stanie zapewnić indywidualny dobór terapii dla potrzeb klientów. Salony, które dysponują tylko jedną technologią prawdopodobnie będą ją promować wszystkim klientkom. Ważne są też komfortowe fotele i łóżka, które zapewnią relaks w czasie zabiegów.

Niskie ceny, czy wysoka jakość?

Tu warto sprawdzić, czy ceny są porównywalne do cen w innych gabinetach. Jeśli ceny są niższe o połowę niż w innych gabinetach, powinna się nam zapalić czerwona lampka. Czy na pewno za tak niską cenę mogę dostać zabieg wykonany przez profesjonalistkę, używającą profesjonalnych kosmetyków i na profesjonalnym sprzęcie? Koszty prowadzenia gabinetów są zbliżone, więc na czym tam aż tak oszczędzają? Oczywiście, może też być tak, że jest do desperacka próba zdobycie klientów, lecz myślę, że niewielu z nas chciałoby się oddać w ręce zdesperowanej kosmetyczki 😉

Od czego zacząć?

Najlepiej umówić się na początek na prosty zabieg. Gdy zauważymy, że gabinet spełnia nasze oczekiwania można umówić się na zabiegi bardzie specjalistyczne, typu kwasy, depilację laserową, itd. Wierzę, że kierując się tymi radami macie duże szanse na to, aby znaleźć swoje ulubione miejsce, do którego będziecie chciały wracać.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...