“Kler”: Smarzowski o pedofilii i innych problemach kościoła. Premiera najnowszego filmu

Premiera najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego zaplanowana jest na 28 września 2018 roku.
Kino Świat zaprezentowało pierwszy, oficjalny zwiastun długo oczekiwanego filmu “Kler”
[fvplayer src=”https://www.youtube.com/watch?v=N9Asxqvr2m8″ splash=”https://gfx.antyradio.pl/var/antyradio/storage/images/film/zwiastuny/kler-zwiastun-filmu-wojciecha-smarzowskiego-dlaczego-zniknal-z-sieci-24727/1751820-1-pol-PL/Kler-dlaczego-zwiastun-filmu-Smarzowskiego-zniknal-z-sieci-Mamy-odpowiedz-dystrybutora_article.jpg”]

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech SmarzowskiWojciech Rzehak
Obsada: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.
[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...