90 urodziny Królowej Elżbiety II

688g - Queens 90th Minisheet ULTIMATE FDC Landing Page Image Amends 2Dla świata jest głową Zjednoczonego Królestwa. Dla poddanych to najdłużej panujący monarcha. Dla nich jest babcią i matką. Królowa Elżbieta II dziś kończy 90 lat.

Z tej okazji Pałac Buckingham upublicznił zdjęcie monarchini w towarzystwie jej prawnuków. A Brytyjska poczta wypuszcza serie znaczków na których widnieją najważniejsze momenty z życia królowej.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

 

Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 r. w Londynie. Na świat przyszła jako córka późniejszego króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon zwanej Królową-Matką. Przyszła królowa Anglii pierwsze imię otrzymała po swojej matce, drugie po swojej prababce, królowej Aleksandrze, trzecie po swojej babce, królowej Marii. Na początku 1945 r., Elżbieta dobrowolnie wstąpiła do Żeńskiej Pomocniczej Służby Terytorialnej.

[sam id=”1″ codes=”true”]

Podczas pobytu w Kenii dowiedziała się o śmierci ojca, który zmarł 6 lutego 1952 roku na raka gardła. Tym samym została pierwszym od czasów Jerzego I brytyjskim monarchą, który w momencie wstąpienia na tron przebywał za granicą.

Elżbieta II została ogłoszona królową w czwartek, 7 lutego 1952, w St. James’s Palace. Odrębna proklamacja została wydana tego samego dnia w Kanadzie przez Tajną Radę Królowej.

Feta na świeżym powietrzu z okazji 90. urodzin brytyjskiej królowej zorganizowana będzie 12 czerwca 2016 roku na ulicy The Mall, która prowadzi do Buckingham Palace w Londynie.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...