Kursanci na autostradach

Czasem zastanawiam się na czym polega ewenement zmienia tego, co już jest dobre.

Egzaminy na prawo jazdy jakie mamy w Wielkiej Brytanii są moim zdaniem jednymi z lepiej zorganizowanych. Sprawdzają umiejętności kierowców w sposób rzetelny, nie skupiają się na pierdołach i co najważniejsze, czegoś uczą. Dlaczego więc, tak uparcie chcą to zmieniać?

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Nowe przepisy, które przynajmniej w teorii mają być niedługo wprowadzone wywołują u mnie pewien niepokój. Po wielu bataliach, ludziom zajmującym się bezpieczeństwem na drogach w końcu udało się przekonać rząd do tego, że pierwszą podróż po autostradzie, kierowca powinien odbyć wraz z instruktorem. Mało tego, kursanci mieliby też obowiązek jechać autostradą w nocy lub w trudnych warunkach po to, aby nauczyć się tego jak powinni jeździć po tego typu drogach. Jak mówi Patrick Mcloughlin, sekretarz transportu, celem jest nauczenie kursanta wszystkiego co potrzebne, również radzenia sobie w trudnych warunkach i to zanim podejdzie do egzaminu. Oczywiście wymagało to zmiany prawa gdyż przy obecnym systemie, kursant nie może jeździć autostradą.

„Wielka Brytania ma jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie, jednak chcemy jeszcze poprawić statystyki”. Faktem jest, że obecnie autostrady uznaje się za zbyt niebezpieczne dla kursantów, ale zwykła zmiana przepisów pozwoli załatwić ten problem. Temat ten porusza także, Steve Gooding dyrektor RAC. „Jeden na pięciu młodych kierowców jest uczestnikiem wypadku w przeciągu sześciu miesięcy od dnia uzyskania prawa jazdy. Dlatego też zwrócenie większej uwagi na sam proces nauki, powinno pozwolić na dokładniejsze sprawdzenie tego, jak młody kierowca radzi sobie za kółkiem”. {module Reklama}

Dodaje on także, że „Autostrady są coraz bezpieczniejsze, jednak mogą być one przytłaczające, dla młodych kierowców, którzy wjeżdżają na nie po raz pierwszy”. Zastanówmy się, czy to jest dobry pomysł? Szczerze mówiąc wydaje mi się, że sporo tutaj będzie zależeć od organizacji takich jazd. Jeżeli zostaną przeprowadzone w sposób, który nie przeszkodzi innym uczestnikom ruchu drogowego, to czemu nie. Należy jednak pamiętać, że zawalidrogi na drogach szybkiego ruchu, mogą być olbrzymim problemem. Zobaczymy jak to rozwiążą.
Źródło: dailymail.co.uk /polskiportalsamochodowy


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...