Masowa Likwidacja Ubytków w Drogach w UK

Polski Portal Samochodowy oferuje swoim użytkownikom rzetelne informacje na temat prawa drogowego w UK i spraw pokrewnych. Co więcej, dedykowana społeczność, katalog firm, darmowe ogłoszenie i wiele innych udogodnień sprawia, że cieszymy się zainteresowaniem i zaufaniem naszych użytkowników.

Sporo mówi się o tym, że drogi w Polsce to totalna masakra. Pełno dziur, kolein i tego typu rzeczy, które wyjątkowo źle wpływają na zawieszenie i stan pojazdu. Jednakże Polska nie jest jedynym krajem z tak poważnymi problemami. Wielka Brytania również ma z tym kłopot.

Trzeba przyznać, że w Wielkiej Brytanii dróg uszkodzonych przybywa coraz więcej. Dlatego też rząd postanowił przekazać dużą ilość pieniędzy na walkę z tym problemem. Jak podaje portal thisismoney.co.uk, rząd ogłosił, że na naprawę dróg pójdzie aż 50 milionów funtów, czyli całkiem spora suma pieniędzy. Według informacji podanych przez rząd w ciągu roku, mają usunąć przeszło milion ubytków na brytyjskich drogach. Samą lokalizacje wszystkich dróg, które ulegną naprawie można znaleźć na stronie http://maps.dft.gov.uk/potholes2016/. 8,4 miliona funtów otrzyma region południowo-zachodni, na którym drogi są w znacznie gorszym stanie. Północny-wschód zaś otrzyma trzy miliony funtów. Jak mówi sekretarz transportu, Patrick McLoughlin, na okres pięciu najbliższych lat, na naprawę dróg ma być przeznaczone aż 6,1 miliarda funtów, czyli całkiem duża ilość pieniędzy. Oczywiście jest to niezwykle pozytywna informacja, ponieważ drogi Brytyjskie obecnie są w opłakanym stanie, co wynika również z ostatnich katastrof takich jak na przykład powódź. Dlatego cieszy fakt, że rząd brytyjski dba o to aby drogi jako tako się prezentowały.

Źródło: thisismoney.co.uk