Morderstwa Polaka, Arkadiusza Jóźwika stanie przed sądem

Można powiedzieć, że sprawa morderstwa Polaka, Arkadiusza Jóźwika powoli dobiega końca. Po wielu miesiącach śledztwa „coś” zaczyna się dziać. Morderca naszego rodaka usłyszy zarzuty, jednakże… nie takie, jakich oczekiwała rodzina i bliscy mężczyzny.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Zbrodnia, która wstrząsnęła Polakami mieszkającymi nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Polsce…

Do zdarzenia doszło tego roku pod koniec sierpnia w Harlow, w Essex. Gang składający się z kilkunastu nastolatków zaatakował dwóch Polaków – 40-latka oraz 43-latka. Z początkowych oświadczeń policji wynikało, że motywem „młodych-gniewnych” były uprzedzenia narodowościowe. Co więcej, to samo stwierdzili świadkowie zdarzenia. Grupa nastolatków zaatakowała naszych rodaków po tym, jak usłyszeli, że rozmawiają oni w ojczystym języku – po polsku.

Artyści 25 Finału w Southampton

Incydent ten zakończył się śmiercią Polaka. Arkadiusz Jóźwin zmarł po dwóch dniach w szpitalu. Policja ustaliła, że atak miał podłoże rasistowskie i narodowościowe. W sprawie morderstwa zatrzymano sześć osób. Pięć z nich w czasie śledztwa zostało oczyszczonych ze wszelkich zarzutów.

Szósty – 15-latek odpowie przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci. Rozprawa rozpocznie się 6 stycznia w sądzie dla młodocianych w Chelmsford. Lokalna prasa podała do wiadomości publicznej informację, że w czasie procesu nie będzie brany motyw zbrodni z nienawiści. Nastolatek został zwolniony za kaucją.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...