Nie żyje Witold Pyrkosz. Miał 90 lat

O śmierci aktora poinformowali twórcy znanego wszystkim serialu M jak miłość, Witold Pyrkosz miał 90 lat.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Urodził się 24 grudnia 1926 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Na swoim koncie aktorskim miał wiele ról z którymi jest i będzie kojarzony na zawsze, zagrał  m.in. w “Mecie””Czterech pancernych i pies”, “Vabank”, “Janosiku”, “Alternatywach 4”. Był współtwórcą i reżyserem kabaretu “Dreptak”. Od 2000 roku grał Lucjana Mostowiaka w serialu “M jak miłość”

Witold Pyrkosz zadebiutował w 1955 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w sztuce Włodzimierza Perzyńskiego „Lekkomyślna siostra” w reż. Tadeusza Kubalskiego, gdzie wcielił się w postać Janka Topolskiego.Na koncie ma ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Grał u takich reżyserów jak Juliusz Machulski, Sylwester Chęciński, Antoni Krauze, Andrzej Munk.

Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas… Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy. Tak pożegnali serialowego Lucjana Mostowiaka twórcy M jak miłość.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...