O bestialskim morderstwie Polaka wciąż głośno na wyspach.

W południowo wschodniej Anglii w mieście Harlow doszło do bestialskiego ataku na dwóch Polaków przez grupę młodocianych Brytyjczyków.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Jak twierdzą świadkowie grupa kilkunastu młodych Brytyjczyków zaczepiła Polaków tylko dlatego że usłyszeli od nich polski język. Na skutek pobicia jeden z Polaków po dwóch dniach zmarł w szpitalu.
Zamordowany Polak mieszkał i pracował  w Anglii od czterech lat, 40 latek który zmarł na skutek obrażeń odniesionych podczas napaści to Arkadiusz Jóźwik.
Podejrzani o udział w pobiciu zostali zwolnieni z aresztu za kaucją i będą czekać na decyzję śledczych do 7 października.
Nastolatkowie najprawdopodobniej zaatakowali Polaków z nienawiści, tego typu zachowania w Wielkiej Brytanii nasiliły się po w wyniku referendum ws. Brexitu, większość w tym mieście głosowała za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.
Harlow znajduje się w hrabstwie Essex to 80 tys. miasto w którym żyje około półtora tysiąca Polaków.

Marsz milczenia.

14184518_1333306106687898_4486813920443727995_n
Foto: Facebook- British Poles

Kilkaset osób przeszło ulicami Harlow by upamiętnić w ten sposób czterdziestoletniego Arkadiusza. Do miasta w którym mieszkał zamordowany Przybyło wielu Polaków z oddalonych miast w Wielkiej Brytanii, zebrani wygłosili przemówienia odmówili modlitwę oraz przeszli w marszu milczenia do pobliskiego kościoła.
Wśród zebranych na marszu milczenia było wielu poruszonych zabójstwem Anglików.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...