O bestialskim morderstwie Polaka wciąż głośno na wyspach.

W południowo wschodniej Anglii w mieście Harlow doszło do bestialskiego ataku na dwóch Polaków przez grupę młodocianych Brytyjczyków.

reklama

Jak twierdzą świadkowie grupa kilkunastu młodych Brytyjczyków zaczepiła Polaków tylko dlatego że usłyszeli od nich polski język. Na skutek pobicia jeden z Polaków po dwóch dniach zmarł w szpitalu.
Zamordowany Polak mieszkał i pracował  w Anglii od czterech lat, 40 latek który zmarł na skutek obrażeń odniesionych podczas napaści to Arkadiusz Jóźwik.
Podejrzani o udział w pobiciu zostali zwolnieni z aresztu za kaucją i będą czekać na decyzję śledczych do 7 października.
Nastolatkowie najprawdopodobniej zaatakowali Polaków z nienawiści, tego typu zachowania w Wielkiej Brytanii nasiliły się po w wyniku referendum ws. Brexitu, większość w tym mieście głosowała za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.
Harlow znajduje się w hrabstwie Essex to 80 tys. miasto w którym żyje około półtora tysiąca Polaków.

Marsz milczenia.

14184518_1333306106687898_4486813920443727995_n
Foto: Facebook- British Poles

Kilkaset osób przeszło ulicami Harlow by upamiętnić w ten sposób czterdziestoletniego Arkadiusza. Do miasta w którym mieszkał zamordowany Przybyło wielu Polaków z oddalonych miast w Wielkiej Brytanii, zebrani wygłosili przemówienia odmówili modlitwę oraz przeszli w marszu milczenia do pobliskiego kościoła.
Wśród zebranych na marszu milczenia było wielu poruszonych zabójstwem Anglików.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...

UDOSTĘPNIJ