…o swoich osiągnięciach w sportach siłowych Rafał Kwiatkowski

Trenuję od 15 lat, robiłem to dla siebie nie myśląc o tym że będę kiedykolwiek brał udział w zawodach…..

Nie bardzo sobie to wyobrażałem jak może dorosły facet wychodzić na scenę w majtkach, lecz po pewnym czasie korespondując z różnymi osobami na mediach społecznościowych napisał do mnie mistrz Europy pochodzący z Niemiec. Widząc zdjęcia które udostępniam na Facebooku Instagramie zadał mi pytanie czy biorę udział jakichkolwiek zawodach, a jeśli nie to czy o tym myślałem. Stwierdził że miałbym bardzo duże szanse. Drugą osobą która mnie do tego nakłoniła był znajomy z siłowni, który już nie raz startował w zawodach, stwierdził że z taką sylwetką którą mam mógłbym wygrywać. Na początku myślałem że jestem już za stary na to by brać udział jakichkolwiek zawodach, lecz z drugiej strony wiek to tylko cyfra, jeśli czuję się na siłach dlaczego nie…
Przygotowując się do pierwszych zawodów zauważyłem że wiele rzeczy, które robiłem ćwicząc do tej pory robiłem źle. Zamiłowanie do siłowni – ćwiczenia to coś innego, niż mistrzostwa kiedyś nie przykładałem wagi do jedzonych posiłków lecz myśląc o wygranej, bo przecież po to tam idę, musiałem odmówić sobie niektórych przyjemności takich jak np. ulubiona czekolada.
Zdecydowałem się wystąpić dla największej federacji w Wielkiej Brytanii UKBFF. Jest to największa Federacja która zrzesza największą ilość zawodników organizuje dużą ilość eventów. UKBFF współpracuje z największą federacją sportów siłowych na świecie IFBB.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

W ubiegłym roku postanowiłem wystartować po raz pierwszy w mistrzostwach WEST MIDLANDS CHAMPION.
Do tych zawodów przygotowałem się tak jak potrafiłem, wiele osób mówiło że z moim wyglądem powinno wyjść wszystko dobrze, ale sylwetka to nie wszystko, wychodząc na scenę trzeba się jeszcze dobrze zaprezentować. Możesz być bardzo dobrze zbudowany mieć fantastyczną sylwetkę jednakże jeśli nie będziesz potrafił tego pokazać zostaniesz oceniony bardzo nisko.
Pomimo infekcji której się nabawiłem 2 dni przed zawodami z wysoką gorączką wygrałem te zawody, na 14 zawodników byłem pierwszy.
Co automatycznie spowodowało że dostałem zaproszenie na największe mistrzostwa w Wielkiej Brytanii British Finals. Niestety z powodów zdrowotnych nie mogłem wziąć w nich udziału ponieważ tuż przed nimi przeszedłem dwie operację. Po krótkiej przerwie zacząłem przygotowania do kolejnych zawodów South Coast Champion w Portsmouth efekt był jeden – zmiażdżyłem wszystkich notami jakie uzyskałem.

Więcej o osiągnięciach i pasji do sportów siłowych Rafała Kwiatkowskiego możecie zobaczyć państwo w materiale wideo:


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...