Odszedł nasz wybitny aktor Wojciech Pokora

Legendarny aktor zmarł w wieku 83 lat. Wojciech Pokora był popularnym aktorem znanym z wybitnych ról filmowych i teatralnych.

Informację o jego śmierci przekazała Krystyna Janda.
“Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora. Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha” – napisała na Facebooku Krystyna Janda.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Wojciech Pokora występował m.in. w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Nowym oraz Teatrze Kwadrat. Wojciech Pokora zyskał rozpoznawalność dzięki rolom w serialach “Czterdziestolatek”, “Miś”, czy “Kariera Nikodema Dyzmy”. Wystąpił w niemal wszystkich filmach Stanisława Barei. Wielu osobom do dziś kojarzy się z podwójną rolą w komedii “Poszukiwany, Poszukiwana”, gdzie wcielił się w niesłusznie oskarżonego o kradzież pracownika muzeum – Stanisława Marię Rochowicza, oraz w pomoc domową – Marysię.

Aktor miał na swoim koncie występy w kabaretach Owca i Dudek, udział w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej. W 1978 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, natomiast w grudniu 2013 roku aktor otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...