Ostrowiec Świętokrzyski: Egzamin z tabliczki mnożenia w urzędzie miasta

Nietypowy egzamin odbył się w piątek w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 30 września przypada światowy dzień tabliczki mnożenia. Akcja ta jest szkolnym wydarzeniem i ma na celu przypomnienie tabliczki mnożenia.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Poprzedzają ją długie przygotowania młodzieży, zaś jej kulminacyjnym punktem jest ostatni dzień września, kiedy to następuje sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” poprzez egzamin. Może się on odbywać zarówno w szkole jak i w mieście.

Dlatego też dziś młodzi ostrowieccy gimnazjaliści zdawali taki egzamin wspólnie z urzędnikami Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy podzieleni na grupy, w skład których wchodziły uczennice gimnazjum i wydelegowani ze wszystkich wydziałów urzędnicy, rozwiązywali zdania matematyczne bez używania urządzeń liczących.[sam_pro id=”0_3″ codes=”true”]

Pierwsza część egzaminu polegała na sprawdzeniu wiedzy urzędników poprzez rozwiązanie krótkiego testu z dzielenia i mnożenia. Następnie zebrani podzielili się na grupy i rozwiązywali trudniejsze zadania na dużych liczbach. Całość utrzymana była w formule dobrej zabawy.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...