Ostrowiec Świętokrzyski: Egzamin z tabliczki mnożenia w urzędzie miasta

Nietypowy egzamin odbył się w piątek w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 30 września przypada światowy dzień tabliczki mnożenia. Akcja ta jest szkolnym wydarzeniem i ma na celu przypomnienie tabliczki mnożenia.

reklama

Poprzedzają ją długie przygotowania młodzieży, zaś jej kulminacyjnym punktem jest ostatni dzień września, kiedy to następuje sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” poprzez egzamin. Może się on odbywać zarówno w szkole jak i w mieście.

Dlatego też dziś młodzi ostrowieccy gimnazjaliści zdawali taki egzamin wspólnie z urzędnikami Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy podzieleni na grupy, w skład których wchodziły uczennice gimnazjum i wydelegowani ze wszystkich wydziałów urzędnicy, rozwiązywali zdania matematyczne bez używania urządzeń liczących.

Pierwsza część egzaminu polegała na sprawdzeniu wiedzy urzędników poprzez rozwiązanie krótkiego testu z dzielenia i mnożenia. Następnie zebrani podzielili się na grupy i rozwiązywali trudniejsze zadania na dużych liczbach. Całość utrzymana była w formule dobrej zabawy.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...