Wyborcy, którzy we wczorajszym referendum opowiedzieli się za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej są tak przerażeni perspektywą wyjścia, że na parlamentarnej stronie internetowej stworzyli petycję domagającą się powtórzenia głosowania.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

[wc_button type=”primary” url=”https://petition.parliament.uk/petitions/131215″ title=”Visit Site” target=”self” position=”float”]Tu możesz zobaczyć petycję[/wc_button]

Bez nazwy-1Na oficjalnej rządowej stronie parlamentu pojawiła się internetowa petycja w sprawie ogłoszenia drugiego referendum. Aby została ona rozpatrzona przez członków rządu, musiałaby zebrać przynajmniej 100 tysięcy głosów. Nie będzie to jednak dużym problemem, ponieważ w ciągu kilku godzin podpisało się pod nią 119 tysięcy osób.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że podczas referendum powinny obowiązywać regulacje związane z ilością głosów. Chodzi o to, aby – przy frekwencji mniejszej niż 75 procent – czynnikiem decydującym było opowiedzenie się po którejś z opcji min. 60 procent ludzi.

Zgodnie z prawem petycja musi zostać teraz rozpatrzona przez rząd, nie należy jednak oczekiwać, że wejdzie ona w życie. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ubiegłoroczną petycję w sprawie legalizacji marihuany, którą niezwłocznie odrzucono na posiedzeniu parlamentu.

Petycja jest tak popularna wśród internautów, że strona petition.parliament.uk ma problemy z normalnym funkcjonowaniem.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...