Piesi rozjechani na chodniku w Londynie – to nie był kolejny atak.

Około 15:00 w dzielnicy South Kensington (Londyn) samochód wjechał w tłum pieszych tuż przed London’s Natural History Museum.

Informacje potwierdza Scotland Yard. Ilość rannych jest na chwile obecną nie znana. Ciemnoskóry mężczyzna kierujący samochód został zatrzymany. Nie wiadomo dlaczego kierowca samochodu wjechał w tłum ludzi. Służby badają wszystkie okoliczności zdarzenia.
Już wkrótce więcej informacji…

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

21.24

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że sobotni incydent w londyńskiej dzielnicy South Kensington, gdzie samochód wjechał w pieszych, raniąc 11 osób, był wypadkiem drogowym i nie miał związku z terroryzmem.
Po zdarzeniu natychmiast pojawili się uzbrojeni funkcjonariusze policji, w tym z jednostki antyterrorystycznej, a także służby ratunkowe.

20.00

Na miejscu jest sporo uzbrojonych funkcjonariuszy policji. Świadkowie opowiadają o wielkiej panice wśród turystów. Nikt nie jest wpuszczany w pobliże miejsca zdarzenia.

19.58

Policja na razie nie informuje o motywach i prosi wszystkich świadków zdarzenia o informacje na numer 101.

19.54

11 osób jest rannych z czego 9 trafiło do szpitala. Informację potwierdza policja.

17.38

Agencja Reutera podała, powołując się na źródła w londyńskiej policji, że śledczy nie traktują sobotniego incydentu w South Kensington w Londynie jako związanego z terroryzmem. Informacja nie została na razie oficjalnie potwierdzona.

17.34

Reporterka BBC wychodziła z muzeum, kiedy doszło do wypadku.

Widziałam tłum ludzi wokół i jedną lub dwie osoby leżące na chodniku. Dowiedziała się od funkcjonariuszy, że obrażenia rannych są lekkie. Świadkowie mówili jej o jednej osobie, która została zabrana przez karetkę pogotowia.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...