Polka została wiceszefową Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej

Otylia Trzaskalska-Stroińska została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Europejskiej Agencji Kosmicznej – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Jak podkreślił resort rozwoju w komunikacie, po raz pierwszy w historii wiceprzewodniczącą została osoba z nowego państwa członkowskiego. Wybór Trzaskalskiej-Stroińskiej nastąpił jednomyślnie. Drugą wiceszefową ESA została Alice Bunn z Wielkiej Brytanii, a na przewodniczącego wybrano Jeana-Yvesa Le Gall z Francji.

Nowa kadencja Rady ESA rozpocznie się 1 lipca.

Europejska Agencja Kosmiczna to organizacja umożliwiająca wspólne rozwijanie technologii kosmicznych i aplikacji satelitarnych dla zastosowań naziemnych. ESA od 1975 roku realizuje także szereg misji kosmicznych poza bezpośrednim otoczeniem naszej planety. W tej chwili w skład agencji wchodzą 22 państwa członkowskie. Polska jest pełnoprawnym członkiem od 19 listopada 2012 roku. Po naszym kraju do ESA dołączyły jeszcze Węgry i Estonia.

Trzaskalska-Stroińska pełni obecnie funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. W resorcie odpowiedzialna jest m.in. za politykę kosmiczną i przygotowanie Polskiej Strategii Kosmicznej. Od 2012 roku jest przewodniczącą delegacji polskiej do ESA.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...