Polska
GP
Zdjęcie: Unsplash
Arktyczne mrozy w Polsce. Temperatura może spaść do -30 stopni

W Polsce panują arktyczne mrozy. Temperatura w całym kraju jest ujemna, a w niektórych miejscach może spaść nawet do -30 stopni.

Według prognozy IMGW, Europa Zachodnia, Północna i Centralna znajduje się pod wpływem wyżów, a pozostałe obszary pod wpływem niżów. Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Skandynawii, w którym panuje arktyczne powietrze.
W niedzielę wieczorem wszystkie stacje meteorologiczne zanotowały ujemną temperaturę powietrza. Najzimniej było w Kętrzynie (-18,4 stopni) i Suwałkach (-18,1 stopni), gdzie temperatura odczuwalna wynosiła nawet -27 stopni Celsjusza.
W większości regionów kraju temperatura będzie wynosić od -15 do -20 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie i południu nawet do -25 stopni, a w regionach okołogórskich nawet do -30 stopni.

Temperatura odczuwalna jest zwykle o około 5-10 stopni niższa od temperatury rzeczywistej, więc lokalnie może spaść nawet do -30 stopni Celsjusza, szczególnie na południu i południowym wschodzie Polski.

źródło: PAP

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…