Artykuł GŁOS POLONII COM
PolskaWiadomości Lokalne
Redakcja GP
Zdjęcie:
Pojazdy wojskowe na polskich drogach. Armia apeluje o niepublikowanie zdjęć.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało ostrzeżenie przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych na drogach w związku z zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego.

Parada wojskowa odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie.

Z tej okazji do stolicy zostaną sprowadzone żołnierze oraz sprzęt wojskowy. Dowództwo Generalne apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i niewyjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Tegoroczne świętowanie odbędzie się pod hasłem: „Silna Biało-Czerwona”. Rozpocznie się o godz. 14. na warszawskiej Wisłostradzie. Parada wojskowa powróci po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19.

Z okazji święta przemaszeruje dwa tysiące żołnierzy, pojawi się 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne, m.in. myśliwce F-16 i bezzałogowce.

Zebrani wzdłuż trasy parady będą mogli podziwiać koreańskie czołgi K2 Czarna Pantera, armatohaubice Krab, drony Bayraktar, transportery opancerzone Rosomak, czy zmodyfikowane na rzecz polskiej armii amerykańskie czołgi Abrams.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zaapelowało też o niepublikowanie zdjęć i informacji, które zdradzałyby konkretne informacje o ruchu wojsk.

„Nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchu wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów pojazdów wojskowych oraz wylotów i lądowań statków powietrznych” – napisano w komunikacie na Twitterze.

Służby ostrzegają, że kolumny pojazdów wojskowych będą w dniach 4-6 sierpnia obecne na drogach prawie wszystkich województw.

„7 sierpnia w godzinach 8-12, nad Polską będzie można zaobserwować wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej” – dodało Dowództwo Generalne na Twitterze.

Natomiast w dniach 8-13 sierpnia piloci mają realizować loty treningowe.

W ramach Święta Wojska Polskiego pomiędzy 12 a 15 sierpnia odbędzie się dodatkowo 70 pikników wojskowych.

źródło: Interia
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…