Artykuł GŁOS POLONII COM
Polska
Redakcja GP
Zdjęcie:
Pojazdy wojskowe na polskich drogach. Armia apeluje o niepublikowanie zdjęć.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało ostrzeżenie przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych na drogach w związku z zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego.

Parada wojskowa odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie.

Z tej okazji do stolicy zostaną sprowadzone żołnierze oraz sprzęt wojskowy. Dowództwo Generalne apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i niewyjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Tegoroczne świętowanie odbędzie się pod hasłem: „Silna Biało-Czerwona”. Rozpocznie się o godz. 14. na warszawskiej Wisłostradzie. Parada wojskowa powróci po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19.

Z okazji święta przemaszeruje dwa tysiące żołnierzy, pojawi się 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne, m.in. myśliwce F-16 i bezzałogowce.

Zebrani wzdłuż trasy parady będą mogli podziwiać koreańskie czołgi K2 Czarna Pantera, armatohaubice Krab, drony Bayraktar, transportery opancerzone Rosomak, czy zmodyfikowane na rzecz polskiej armii amerykańskie czołgi Abrams.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zaapelowało też o niepublikowanie zdjęć i informacji, które zdradzałyby konkretne informacje o ruchu wojsk.

„Nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchu wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów pojazdów wojskowych oraz wylotów i lądowań statków powietrznych” – napisano w komunikacie na Twitterze.

Służby ostrzegają, że kolumny pojazdów wojskowych będą w dniach 4-6 sierpnia obecne na drogach prawie wszystkich województw.

„7 sierpnia w godzinach 8-12, nad Polską będzie można zaobserwować wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej” – dodało Dowództwo Generalne na Twitterze.

Natomiast w dniach 8-13 sierpnia piloci mają realizować loty treningowe.

W ramach Święta Wojska Polskiego pomiędzy 12 a 15 sierpnia odbędzie się dodatkowo 70 pikników wojskowych.

źródło: Interia
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…