Polska
Redakcja GP
Zdjęcie: screan tv
Samolot spadł na budynek, w którym byli ludzie.

Podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych doszło do dramatycznego zdarzenia w Chrcynnie niedaleko Nasielska w województwie mazowieckim. Samolot Cessna uderzył w hangar, w którym przebywało 10 osób. Informacje o jednej ofierze śmiertelnej i dwóch poszukiwanych osobach się pojawiają. Według Interii, służby prowadzą akcję na miejscu. Z kolei tvn24.pl podało, że mała maszyna pasażerska typu Cessna spadła na hangar, w którym znajdowali się ludzie.

Reporter tvn24.pl, Artur Węgrzynowicz, przekazał: „Samolot spadł na budynek, w którym byli ludzie. Są poszkodowani i ofiary śmiertelne”. Tragedia miała miejsce na lotnisku w Chrcynnie.

Straż pożarna potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o samolocie, który uderzył w grupę ludzi. Młodszy kapitan Paweł Plagowski z straży pożarnej w Nowym Dworze poinformował, że prawdopodobnie jest 12 poszkodowanych, a dwie osoby wymagały resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje od Państwowej Straży Pożarnej, podała, że wypadek miał miejsce podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych. W hangarze schroniło się 10 osób. Potwierdzono śmierć pilota, a dwie osoby wciąż są poszukiwane.

Sekc. Monika Nowakowska-Brynda z PSP poinformowała, że dwie osoby są nadal poszukiwane i prawdopodobnie znajdują się pod konstrukcją hangaru. Pilot Cessny leciał sam. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży. Służby nie potwierdzają jednoznacznie, czy przyczyną wypadku były warunki atmosferyczne, a decyzję w tej sprawie podejmie specjalna komisja.

źródło: tvn24
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…