W poniedziałek 6 sierpnia tuż przed godziną 14 na autostradzie A14 pomiędzy Borgo Panigale i Casalecchio pod Bolonią doszło do tragicznego wypadku.

Zapaliła się cysterna przewożąca substancje łatwopalne. Z nagrania opublikowanego przez Włoską Policje wynika że cysterna przewożąca materiał łatwopalny najechała na stojące w korku pojazdy. Po eksplozji zawalił się częściowo wiadukt.
Włoska agencja informacyjna ANSA poinformował, że cysterna przewoziła skroplony gaz ziemny. Z pierwszych doniesień wynika, że dwie osoby zginęły, 67 osób zostało rannych i poparzonych, w tym 11 karabinierów i dwóch policjantów. Kilka osób jest w stanie ciężkim.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Włoska policja opublikowała nagranie ze zdarzenia. Na nagraniu widać moment, w którym cysterna wjeżdża od tyłu w tir stojący w korku.


Przyczyna wypadku nie jest znana. Jednak z nagrań, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych wynika, że cysterna wjechała w lawetę przewożącą samochody. Pożar objął także dwa salony samochodowe, które znajdowały się w pobliżu obwodnicy. Stojące na parkingach auta także zaczęły jeden po drugim wybuchać, tworząc słup ognia.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...