Próbował odciąć głowę przyjacielowi…

Manuela Chorąży

Policja wielka brytania

Podejrzany i od prawie roku przetrzymywany w więzieniu w Winchester Adam Dominiak, nie przyznaje się do winy. Choć został oskarżony o brutalne zamordowanie przyjaciela Szymona Kality, nadal twierdzi, że działał w obronie własnej. Relacje ich przyjaciół jednak, świadczą same za siebie:

“Mówił, że wbił go w plecy, przeciął mu gardło i szukał ostrego noża aby odciąć mu głowę, ponieważ chciał się upewnić, że nie żyje.”
Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w nocy z 3 na 4 maja. Mężczyźni brali udział w imprezie zorganizowanej przez przyjaciela Kality, na Heysham Road. Nad ranem, kiedy skończył się alkohol, obaj w towarzystwie koleżanki wracali do domu na Malmesbury Road w Southampton. Podejrzewa się, że do kłótni między mężczyznami doszło już w drodze powrotnej. Obydwaj spożyli sporą ilość alkoholu, a sprawca zabójstwa był również pod wpływem narkotyków.[sam id=”1″ codes=”true”] Hałas oraz krzyki obudziły sąsiadów Dominiaka i Kality o 5.30 nad ranem. Jeden z sąsiadów opisał dźwięki jako wręcz “piskliwe”. Okazało się, że wówczas Kalita mógł otrzymać pierwsze ciosy. Służby ratownicze powiadomili znajomi mężczyzn, do których zadzwonił Dominiak.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Twierdzą oni, iż morderca wyraźnie opisywał, że zabił Szymona. Prosił o ostrzejszy nóż, aby mógł odciąć mu głowę. Gdy zawiadomili służby ratunkowe, było wczesne po południe, ok godz.14. Na miejscu okazało się, że Kalita jeszcze żyje. Otrzymał masę ciosów tępym nożem, młotkiem i śrubokrętem. Zmasakrowany został przewieziony na A&E. Niestety pomimo szybkiej akcji ratowniczej po 10 minutach zmarł.
Policja zabezpieczyła laptopa, w którym zabójca miał wyszukiwać sposoby pozbycia się plam krwi z dywanu. Proces Dominiaka będzie miał miejsce w przeciągu następnych trzech tygodni.

Manuela Chorąży


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...