Roztańczone zawody w Key Dance, Modern Dance Academy in Southampton

                                                  „O tańcu nie da się pisać (…) taniec trzeba tańczyć.”
                                                                                                                    Paulo Coelho
Podążając za powyższymi słowami znanego pisarza zastanawiam się, czy uda mi się opisać tą jakże trudną do wyrażenia słowami sztukę tańca. Sztukę, której poświęcili się tancerze szkoły Key Dance, Modern Dance Academy in Southampton, i której ścieżka doprowadziła ich do zawodów Solo Dance Competition zorganizowanych przez powyższą szkołę w ubiegły czwartek.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Zawody poprzedzone były fantastycznymi wręcz warsztatami tańca, które na specjalne zaproszenie szkoły dla wszystkich uczestników zawodów poprowadził Stefin Emerson Bispo, bardzo utalentowany tancerz, człowiek tańczący z głębi serca, chciałoby się powiedzieć, mający na swoim koncie już bardzo wiele osiągnięć z dziedziny tańca, jak i muzyki, który zasiadał również w jury w czasie samych zawodów. Za stołem sędziowskim zasiadły również Yvonne Zanker oraz Magda Radwańska. Obie panie na co dzień bardzo mocno związane są z tańcem. Zawody poprowadziła Anita Ambroży.

Dla wszystkich uczestników zawodów szkoła Key Dance, z pomocą niezastąpionych wolontariuszek, przygotowała  stanowiska wizażu, przy których tancerze mogli wraz z wizażystkami popracować nad swoim wyglądem. Ta nieoceniona pomoc cieszyła się wielkim zainteresowaniem. O siły witalne uczestników zadbały panie z firmy Cucu Lunch, które przygotowały bardzo zdrowe i pożywne smakołyki.

Tuż po zakończeniu warsztatów, w czasie których młodzi tancerze mieli możliwość się roztańczyć, wraz z wybiciem godz. 19:00 rozpoczęła się ta najbardziej oczekiwana część wieczoru, zawody Solo Dance Competition. Ta część, od samego jej początku, wypełniona była niesamowitą wręcz energią młodych tancerzy. Swoje choreografie zaprezentowali tancerze z poszczególnych grup. W pierwszej kolejności parkietem zawładnęli uczestnicy z grupy Diamenty, tuż po nich weszli członkowie najmłodszej grupy, Tygryski, a następnie zaprezentowali się tancerze z grupy Key Dance. Trzeba tu zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy zawodów włożyli dużo pracy w przygotowanie swojej choreografii i wizażu, dopracowany był każdy detal, a w choreografie niektórych uczestników wplątane były nawet elementy tańca akrobatycznego. Tancerze zatańczyli z wielką werwą i trudno było oderwać oczy od ich występów.

[sam_pro id=”0_1″ codes=”true”]

Po zakończeniu zawodów członkowie jury udali się na trudne narady, czekało ich wytypowanie trójki finalistów oraz wyróżnienia specjalnego z każdej prezentującej się grupy. A oto finaliści Solo Dance Competition:

W grupie Tygryski:

1 miejsce: Lena Posuniak
2 miejsce: Kuba Siarkowski
3 miejsce: Julia Fotyga
Specjalne wyróżnienie za strój: Wiktoria Zawiło

W grupie Diamenty:

1 miejsce: Blanka Talarek
2 miejsce: Jessica Idczak
3 miejsce: Martyna Chorąży
Specjalne wyróżnienie za energię: Oliwia Konradzka

W grupie Key Dance:

1 miejsce: Weronika Schnajdem
2 miejsce: Weronika Jarosz
3 miejsce: Julia Mikus
Specjalne wyróżnienie za najlepszą choreografię: Igor Kacprzak

Finalistom pierwszych trójek w każdej grupie wręczone zostały puchary. A ramach nagrody pocieszenia pozostali uczestnicy otrzymali medale.

Za dekoracje szkoła Key Dance, Modern Dance Academy in Southampton dziękuje sponsorowi, firmie: Transform. Nasza Redakcja, która objęła zawody patronatem medialnym, pragnie w tym miejscu  podziękować szkole Key Dance za zaproszenie na event. Życzymy również dalszych sukcesów szkole i jej tancerzom.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...