Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. Ministrowie poszukają oszczędności w resortach

Premier Beata Szydło zobowiązała swoich ministrów do ponownego przeglądu swoich budżetów w resortach i szukania oszczędności na rok 2017 w ramach budżetu państwa – poinformowała w czwartek szefowa polskiego rządu.

Rada Ministrów w czwartek przyjęła wstępny projekt budżetu na 2017 r., zakłada on m.in. deficyt nie większy niż 59 mld 300 mln zł.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

“Ministrowie zostali przeze mnie zobowiązani jeszcze do przeglądów swoich budżetów, priorytetów, do szukania oszczędności w swoich resortach. A Komitet Rozwoju, kierowany przez wicepremiera pana (Mateusza) Morawieckiego będzie w tej chwili pracował nad tym projektem” – powiedziała na konferencji prasowej Szydło.

Poinformowała, że czwartkowa decyzja rządu rozpoczyna proces konsultacji budżetu.

Z kolei minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił, że “pomimo realizacji naszych zamierzeń prorodzinnych my nadal obracamy się w bezpiecznej przestrzeni finansów publicznych. To jest bardzo duże osiągnięcie”.

Dodał, że w UE trudno jest wskazać państwo, który realizuje tak ambitną agendę prorodzinną i pro rozwojową jak Polska, a jednocześnie utrzymuje deficyt na bezpiecznym poziomie.

Szałamacha powiedział też, że przez najbliższy miesiąc będą trwały dyskusje w Radzie Dialogu Społecznego oraz rozmowy MF z pozostałymi ministerstwami co do priorytetów.

Wstępny projekt budżetu na 2017 r. zakłada, że PKB ma wzrosnąć o 3,6 proc., deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,9 proc. PKB, a inflacja – 1,3 proc.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...