Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. Ministrowie poszukają oszczędności w resortach

Premier Beata Szydło zobowiązała swoich ministrów do ponownego przeglądu swoich budżetów w resortach i szukania oszczędności na rok 2017 w ramach budżetu państwa – poinformowała w czwartek szefowa polskiego rządu.

Rada Ministrów w czwartek przyjęła wstępny projekt budżetu na 2017 r., zakłada on m.in. deficyt nie większy niż 59 mld 300 mln zł.

reklama

“Ministrowie zostali przeze mnie zobowiązani jeszcze do przeglądów swoich budżetów, priorytetów, do szukania oszczędności w swoich resortach. A Komitet Rozwoju, kierowany przez wicepremiera pana (Mateusza) Morawieckiego będzie w tej chwili pracował nad tym projektem” – powiedziała na konferencji prasowej Szydło.

Poinformowała, że czwartkowa decyzja rządu rozpoczyna proces konsultacji budżetu.

Z kolei minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił, że “pomimo realizacji naszych zamierzeń prorodzinnych my nadal obracamy się w bezpiecznej przestrzeni finansów publicznych. To jest bardzo duże osiągnięcie”.

Dodał, że w UE trudno jest wskazać państwo, który realizuje tak ambitną agendę prorodzinną i pro rozwojową jak Polska, a jednocześnie utrzymuje deficyt na bezpiecznym poziomie.

Szałamacha powiedział też, że przez najbliższy miesiąc będą trwały dyskusje w Radzie Dialogu Społecznego oraz rozmowy MF z pozostałymi ministerstwami co do priorytetów.

Wstępny projekt budżetu na 2017 r. zakłada, że PKB ma wzrosnąć o 3,6 proc., deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,9 proc. PKB, a inflacja – 1,3 proc.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...