Seria ataków w Londynie – Van wjechał w grupę pieszych na London Bridge.

Według brytyjskich mediów na moście London Bridge kierujący białym vanem wjechał w przechodniów. Do incydentu doszło w sobotę około 22:30, jak informują świadkowie również w okolicy Borough Market kilka osób zostało zaatakowanych nożem.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Brytyjska policja poszukuje trzech podejrzanych, którzy mogą być powiązani ze zdarzeniem, poszukiwane osoby mogą być uzbrojone.
Służby informują o tym, że most został wyłączony z ruchu w obu kierunkach. Zamknięte zostały również stacje London Bridge i Borough.
Policja otrzymała również sygnały o kolejnym ataku w okolicach Vauxhall, który po sprawdzeniu został zdementowany.

Foto: twitter.com/Guglielminetti

21.24

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że sobotni incydent w londyńskiej dzielnicy South Kensington, gdzie samochód wjechał w pieszych, raniąc 11 osób, był wypadkiem drogowym i nie miał związku z terroryzmem.
Po zdarzeniu natychmiast pojawili się uzbrojeni funkcjonariusze policji, w tym z jednostki antyterrorystycznej, a także służby ratunkowe.

20.00

Na miejscu jest sporo uzbrojonych funkcjonariuszy policji. Świadkowie opowiadają o wielkiej panice wśród turystów. Nikt nie jest wpuszczany w pobliże miejsca zdarzenia.

19.58

Policja na razie nie informuje o motywach i prosi wszystkich świadków zdarzenia o informacje na numer 101.

19.54

11 osób jest rannych z czego 9 trafiło do szpitala. Informację potwierdza policja.

17.38

Agencja Reutera podała, powołując się na źródła w londyńskiej policji, że śledczy nie traktują sobotniego incydentu w South Kensington w Londynie jako związanego z terroryzmem. Informacja nie została na razie oficjalnie potwierdzona.

17.34

Reporterka BBC wychodziła z muzeum, kiedy doszło do wypadku.

Widziałam tłum ludzi wokół i jedną lub dwie osoby leżące na chodniku. Dowiedziała się od funkcjonariuszy, że obrażenia rannych są lekkie. Świadkowie mówili jej o jednej osobie, która została zabrana przez karetkę pogotowia.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...