Smutna historia ikony komedii Bennego Hilla

Jego skecze poprawiały humor ludziom na całym świecie i wydawać by się mogło, że ich autor żyje jak król.

Mowa oczywiście o Bennym Hillu, komiku który urodził się właśnie tu w Southampton. Jak wyglądało jego życie?
Jego skecze poprawiały humor ludziom na całym świecie i wydawać by się mogło, że ich autor żyje jak król. Mowa o Bennym Hillu komiku który urodził się właśnie tu w Southampton.
Jak wyglądało jego życie?
Benny Hill urodził się 21 stycznia 1924 roku w Southampton
Będąc małym chłopcem grywał w szkolnych przedstawieniach. Miał też okazję podglądać występy ojca, który podobnie jak jego dziadek Henry był cyrkowym klaunem.
Alfred Hawthorne Hill bo tak się naprawdę nazywał słynny Benny Hill od początku czuł, że jego powołaniem jest scena. Po ukończeniu szkoły nie od razu było mu dane na nią trafić. Pracował bowiem jako mleczarz, kierowca, operator mostu, perkusista i asystent inspicjenta.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Po zakończeniu II wojny światowej otrzymał pracę jako lektor radiowy i postanowił zmienić imię na Benny, na cześć komika Jacka Benny’ego, którego był fanem.
Po raz pierwszy w telewizji pojawił się w 1949 w programie “Hi there” . Kontynuował swoją dotychczasową pracę, jednak było to raczej sporadyczne, aż w końcu wystartował z autorskim projektem “The Benny Hill Faking Show” w telewizji BBC w 1955 roku. Wystąpił w niezliczonej liczbie krótkich skeczy. Autorski program Hilla nadawany był w blisko stu czterdziestu krajach świata, a piosenka “Yakety Sax”, napisana przez Bootsa Randolpha, stanowiąca czołówkę “The Benny Hill Show”, zdobyła status kultowej.
Stan zdrowotny Hilla zaczął się pogarszać na początku lat 90.
11 lutego 1992 lekarze oznajmili, że musi stracić na wadze 13 kg i sugerowali by-pass. Stan jego zdrowia wciąż się pogarszał, po tygodniu zdiagnozowano niewydolność nerek.
Zmarł w wieku 68 lat będąc sam w swoim mieszkaniu. 22 kwietnia, po licznych nieodebranych telefonach, producent programu Dennis Kirkland wszedł po drabinie na balkon Hilla na 3. piętrze, gdzie przez okno zauważył ciało. Wezwana przez sąsiadów policja weszła do mieszkania Hilla, znajdując go martwego, siedzącego na fotelu przed telewizorem. Uważa się, że powodem śmierci był zawał serca.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...