Sport towarzyszy mu od najmłodszych lat – Łukasz Chilarecki i jego pasja

  Dla wielu ludzi sport to pasja, którą chętnie dzielą się z innymi. Nierzadko, pomimo intensywnego życia zawodowego, znajdują czas na to aby się rozwijać, spełniać i “zarażać” miłością do ukochanej dziedziny sportowej. Jedną z takich osób niewątpliwie jest Łukasz Chilarecki.

  Sport towarzyszy mu od najmłodszych lat, od kilku natomiast skupił się na sztuce walki jiu jitsu. Od ubiegłego piątku, będzie prowadził własną sekcję BJJ w Klubie Sportowym Pound for Pound, na które wraz z nim serdecznie zapraszamy. Szczegóły poniżej i na stronie www.pfpshowground.uk.
  Czy na wstępie mógłbyś nam przybliżyć czym jest jiu jitsu?
  Brazylijskie jiu jitsu to sztuka walki polegająca na kontrolowaniu przeciwnika za pomocą chwytów, dźwigni i duszeń,a uderzenia są zabronione. Większość czasu walka odbywa się w parterze, gdzie siła i masa przeciwnika nie jest tak bardzo odczuwalna jak w pozycji stojącej,pozwala to na wyrównaniu szans.

  [sam_pro id="0_1" codes="true"]

  Dlaczego akurat ta sztuka walki?
  Brazylijskie jiu jitsu świetnie nadaje się w samoobronie,pozwala na skuteczne unieruchomienie przeciwnika lub poprzez wachlarz dzwigni i duszeń złamać mu np. rękę lub doprowadzić do utraty przytomności. Dzięki tym technikom kobiety mają większe szanse żeby nie zostać ofiarą gwałtu.Oczywiście żeby móc stawić czoła większemu i silniejszemu napastnikowi trzeba regularnie trenować nie tylko technikę i mięśnie,ale i psychikę.
  Jak długo uprawiasz ten sport?
  Swoją przygodę zacząłem prawie 15 lat temu gdy w Polsce ten sport był bardzo mało popularny. Najwyższym stopniem był pas brązowy w 5 stopniowej skali (biały, niebieski, purpurowy, brązowy i czarny). Od prawie dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego pasa i dlatego chcąc podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i zarazem pasją, wraz z grupą polskich przyjaciół otwieram własną sekcję BJJ.
  Kiedy narodził się w tobie ten pomysł?
  Pomysł wziął się już dawno temu. Większość posiadaczy czarnych pasów chce otworzyć własną akademię i dzięki realizacji swoich planów oraz samego siebie, zarabiać na tym pieniądze. Do tej pory bylem częścią innych klubów, w większości przypadków pracowałem po kilka godzin dziennie, a nie dostawałem za to żadnych pieniędzy. Czas spróbować swoich sil w tym kierunku.
  Dla kogo zatem przeznaczone są treningi?
  Trenować brazylijskie jiu jitsu mogą praktycznie wszyscy chętni, bez względu na wiek, warunki fizyczne czy płeć. Na całym świecie trenują dosłownie wszyscy od pracowników fizycznych, uczniów, aż po wykładowców szkół wyższych, prawnicy, a nawet celebryci. Treningi “ruszyły” w ostatni piątek i do końca marca będziemy zwiększać ich liczbę,tak aby od kwietnia oficjalnie ruszyć pełną parą co najmniej 4 sesje po 1,5h w tyg. Więcej szczegółów na stronie www.pfpshowground.uk.
  Czy twoim zdaniem treningi to tylko rozwój fizyczny?
  Wręcz przeciwnie! Trenowanie brazylijskiego jiu jitsu jest dobrą okazją na poznanie wielu ciekawych ludzi z całego świata. Osoby trenujące razem w jednym klubie łączy specjalna więź i często są to przyjaźnie na całe życie. Poprzez naszą sekcję chcemy pomóc wszystkim chętnym poznania nowych ludzi z różnych miejsc i środowisk.
  Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów!


  Druk materiałów reklamowych

  Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...