Zdjęcie: Screan Youtube

Southampton remisuje z Norwich City na St Mary’s

Sport
Redakcja GP

Southampton zapewnił późny remis w chaotycznym 8-bramkowym meczu z Norwich City na St Mary’s. Saints zremisowali 4:4 z Norwich City, po tym jak Adam Armstrong wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

Saints byli bez Jamesa Warda-Prowse’a, ponieważ Russell Martin dokonał 10 zmian w stosunku do zespołu, który przegrał 3:1 z Gillinghamem w Pucharze EFL we wtorkowy wieczór. Tylko Stuart Armstrong utrzymał swoje miejsce w drużynie przed pierwszym meczem u siebie Martina jako szefa Southampton.

Awanturnicza atmosfera w St Mary’s szybko opadła, gdy jego drużyna zaczęła fatalnie.
Po długotrwałym okresie presji Norwich, Josh Sargent wspiął się najwyżej, by po 7 minutach skinąć dośrodkowaniem Jacka Staceya obok Gavina Bazunu.
Wcześnie pozostali w tyle, Saints zebrali się i wkrótce znaleźli się z powrotem na równych warunkach.
Angus Gunn mógł tylko sparować uderzenie głową z bliskiej odległości Jacka Stephensa, które trafiło w drogę Jana Bednarka, który wbił piłkę do siatki.
Zaraz po wyrównaniu Saints otrzymali rzut karny po tym, jak sędzia uznał Shane’a Duffy’ego za zagranie piłki w polu karnym.
Armstrong zrobił krok do przodu i chłodno wykorzystał swoją drugą bramkę w sezonie, aby zakończyć szybką zmianę sytuacji w 21. minucie.
Radość szybko jednak prysła, gdy goście wyrównali dzięki fantastycznej akcji Gabriela Sary. Po chaotycznych trzech golach w ciągu sześciu minut obie drużyny próbowały przejąć kontrolę nad grą.
To goście zdołali przejąć kontrolę, gdy Stephens został zmuszony do kluczowego bloku, aby uniemożliwić Kenny’emu McLeanowi przywrócenie prowadzenia Norwich.

Jonathanowi Rowe udało się wyciągnąć Kanaryjczyków z powrotem na prowadzenie, kiedy w doliczonym czasie skierował dośrodkowanie Sary z rzutu rożnego obok Bazunu. Szybka akcja była kontynuowana na początku drugiej połowy – Charly Alcaraz wymusił obronę Gunna, zanim Che Adams zastąpił kontuzjowanego Sama Edoziego.
Reprezentant Szkocji wkrótce oddał niski strzał w siatkę z krawędzi pola karnego, aby ponownie wyrównać grę.
Zgodnie z chaotycznym przebiegiem gry, Norwich myślał, że strzelili czwartego gola trzy minuty później, kiedy Barnes przekręcił piłkę nad linią, ale sędzia liniowy podniósł flagę na spalonym.
Poprzeczka pozbawiła Alcaraz spektakularnego gola z 35 metrów, gdy gospodarze szukali czwartego gola.
Na siedem minut regulaminowego czasu gry Will Smallbone doznał kontuzji.
Gra była kontynuowana, gdy Smallbone był leczony poza boiskiem, a drużyna Davida Wagnera maksymalnie wykorzystała swoją przewagę.
Manning nie poradził sobie z dośrodkowaniem, które pozwoliło rezerwowemu Fassnachtowi przebić piłkę obok Bazunu z bliskiej odległości.
Sam Amo-Ameyaw został wprowadzony w miejsce Smallbone’a, ponieważ Martin nie pozwolił, by wynik odbiegł od jego strony.
Saints nadal wywierali presję i zostali nagrodzeni, gdy sędzia wskazał miejsce na kolejny rzut karny w doliczonym czasie gry.
Armstrong wykorzystał swoją okazję, strzelając obok Gunna, aby zapewnić Saints remis w ostatniej akcji meczu.
Był to szalony mecz z wieloma golami i zmianami lidera. Saints będą zadowoleni z remisu po tak późnym trafieniu, a Norwich będzie rozczarowany tym, że nie wygrali, gdy mieli taką przewagę.

źródło: dailyecho
Czytaj Więcej:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…