Artykuł: Redakcja GP |
Zdjęcie: ELG21/pixabay

Dogger Bank Wind Farm: Największa morska farma wiatrowa na świecie

ŚwiatWielka Brytania

Dogger Bank Wind Farm to największa morska farma wiatrowa na świecie, która powstaje na Morzu Północnym, około 130 kilometrów od wybrzeża Yorkshire. Projekt realizowany jest przez firmę SSE Renewables oraz norweskie przedsiębiorstwa Equinor i Vargronn.

Budowa farmy wiatrowej Dogger Bank rozpoczęła się w 2020 roku i ma zostać zakończona w 2026 roku. Farma będzie składać się z 277 turbin wiatrowych o mocy 14 MW każda, co da łączną moc 3,6 GW. Energia elektryczna wytwarzana przez farmę będzie przesyłana do lądu za pomocą kabli podmorskich.

Dogger Bank Wind Farm będzie produkować wystarczającą ilość energii elektrycznej dla 6 milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Farma będzie również znaczącym źródłem czystej energii, przyczyniając się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Budowa Dogger Bank Wind Farm to ogromne przedsięwzięcie, które wymagało ogromnego zaangażowania i wiedzy technicznej. Farma będzie jedną z najbardziej złożonych i zaawansowanych technologicznie morskich farm wiatrowych na świecie.

Dogger Bank Wind Farm to znakomity przykład rozwoju energetyki wiatrowej na morzu. Farma będzie znaczącym źródłem czystej energii dla Wielkiej Brytanii i będzie miała pozytywny wpływ na środowisko.

źródło: gadzetomania
Reklama
Reklama

Rozrywka:
W Wielkiej Brytanii nadejdzie mini fala upałów
W przyszłym tygodniu Wielką Brytanię nawiedzie krótka fala upałów, gdy ciepłe powietrze z południa Europy podniesie temperaturę do 28 stopni Celsjusza. W Londynie temperatura może sięgnąć nawet do 28 stopni Celsjusza, co oznacza, że ​​w Wielkiej Brytanii będzie cieplej niż w Portugalii i Hiszpanii. Poprawa pogody nastąpi po chłodnym brytyjskim lecie i tygodniach niespokojnych warunków, burz i ulew w Wielkiej Brytanii. Zmiana warunków jest częściowo spowodowana skutkami huraganu Franklin, który…
Red Arrows, Spitfire i Hurricane przelecą nad Southampton podczas International Boat Show.
Międzynarodowe Targi Łodzi w Southampton powracają po raz 54 w dniach 15-18 września 2023 roku. Impreza odbędzie się w Mayflower Park w Southampton i będzie oferować szeroki wybór jednostek pływających, w tym łodzie, jachty, katamarany i skutery wodne. W sobotę 23 września odbędzie się parada lotnicza, w której udział weźmie kultowy samolot z czasów II wojny światowej Hurricane. Samolot wzbije się w powietrze w południe i przeleci nad miastem. W…
W tym weekendzie do Southampton wpłynie aż osiem luksusowych statków wycieczkowych.
Te imponujące jednostki morskie dostarczą niezapomnianych doznań pasażerom oraz z pewnością wpłyną na życie miasta. Cztery z tych statków będą gościć Southampton w sobotę, natomiast pozostałe cumują od piątku do niedzieli. Ogromna liczba pasażerów wpłynęła na ruch drogowy w centrum miasta, zmuszając lokalnych kierowców do dostosowania się do nowych warunków. Ze względu na spodziewane natężenie ruchu, wydano ostrzeżenia dotyczące utrudnień w ruchu drogowym. Piątek, 18 sierpnia: Celebrity Silhouette dotrze do…