Artykuł: |
Zdjęcie:

Grecja w ogniu

ŚwiatWyróżnione

Największa ewakuacja w historii kraju, spora grupa Polaków w zagrożeniu

Grecja zmaga się z ogromnym kryzysem pożarowym, który spowodował paniczną ucieczkę mieszkańców z ich domów, a tereny kraju są nękane przez płomienie. W niedzielę rano, pożar na wyspie greckiej Rodos zmienił kierunek o 180 stopni, kierując się w stronę popularnej tzw. strefy turystycznej. Sytuacja ta wywołała największą ewakuację w historii tego kraju. Spora grupa Polaków, około 1200 osób, które wypoczywały na zorganizowanych wyjazdach, znalazła się w zagrożeniu – jak podkreślił w Polsat News wiceminister MSZ, Paweł Jabłoński.

Pożar na greckiej wyspie Rodos wywołał niepokój nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów, którzy korzystali z uroków tego popularnego miejsca wakacyjnego. Fala upałów w Grecji przyczyniła się do wybuchu pożarów, które szybko rozprzestrzeniły się po terenie kraju. Wśród odpoczywających w tym śródziemnomorskim kraju byli też wielu polscy turyści.

Wiceszef MSZ przekazał, że w strefie zagrożonej znajduje się około 1200 Polaków. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, podejmowane są działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcia osobom znajdującym się w zagrożeniu.

Władze kraju podejmują intensywne wysiłki, aby opanować pożary i zapewnić niezbędną pomoc tym, którzy zostali zmuszeni do ewakuacji. Skala zdarzenia wymaga spójnej reakcji, aby chronić życie i mienie mieszkańców i turystów.

W obliczu tych trudnych wydarzeń, ważne jest, aby podróżujący pozostawali na bieżąco z informacjami dotyczącymi sytuacji w zagrożonych regionach i stosowali się do wytycznych i zaleceń wydawanych przez lokalne władze. Bezpieczeństwo turystów pozostaje najwyższym priorytetem, a podejmowane są środki w celu wsparcia osób dotkniętych skutkami pożarów.

W tych trudnych czasach, nasze myśli są z mieszkańcami Grecji oraz z turystami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Odporność i jedność kraju na pewno odegrają kluczową rolę w przezwyciężeniu tych trudności.

źródło:
Reklama
Reklama

Rozrywka:
W Wielkiej Brytanii nadejdzie mini fala upałów
W przyszłym tygodniu Wielką Brytanię nawiedzie krótka fala upałów, gdy ciepłe powietrze z południa Europy podniesie temperaturę do 28 stopni Celsjusza. W Londynie temperatura może sięgnąć nawet do 28 stopni Celsjusza, co oznacza, że ​​w Wielkiej Brytanii będzie cieplej niż w Portugalii i Hiszpanii. Poprawa pogody nastąpi po chłodnym brytyjskim lecie i tygodniach niespokojnych warunków, burz i ulew w Wielkiej Brytanii. Zmiana warunków jest częściowo spowodowana skutkami huraganu Franklin, który…
Red Arrows, Spitfire i Hurricane przelecą nad Southampton podczas International Boat Show.
Międzynarodowe Targi Łodzi w Southampton powracają po raz 54 w dniach 15-18 września 2023 roku. Impreza odbędzie się w Mayflower Park w Southampton i będzie oferować szeroki wybór jednostek pływających, w tym łodzie, jachty, katamarany i skutery wodne. W sobotę 23 września odbędzie się parada lotnicza, w której udział weźmie kultowy samolot z czasów II wojny światowej Hurricane. Samolot wzbije się w powietrze w południe i przeleci nad miastem. W…
W tym weekendzie do Southampton wpłynie aż osiem luksusowych statków wycieczkowych.
Te imponujące jednostki morskie dostarczą niezapomnianych doznań pasażerom oraz z pewnością wpłyną na życie miasta. Cztery z tych statków będą gościć Southampton w sobotę, natomiast pozostałe cumują od piątku do niedzieli. Ogromna liczba pasażerów wpłynęła na ruch drogowy w centrum miasta, zmuszając lokalnych kierowców do dostosowania się do nowych warunków. Ze względu na spodziewane natężenie ruchu, wydano ostrzeżenia dotyczące utrudnień w ruchu drogowym. Piątek, 18 sierpnia: Celebrity Silhouette dotrze do…