Artykuł: |
Zdjęcie:

Grecja w ogniu

ŚwiatWyróżnione

Największa ewakuacja w historii kraju, spora grupa Polaków w zagrożeniu

Grecja zmaga się z ogromnym kryzysem pożarowym, który spowodował paniczną ucieczkę mieszkańców z ich domów, a tereny kraju są nękane przez płomienie. W niedzielę rano, pożar na wyspie greckiej Rodos zmienił kierunek o 180 stopni, kierując się w stronę popularnej tzw. strefy turystycznej. Sytuacja ta wywołała największą ewakuację w historii tego kraju. Spora grupa Polaków, około 1200 osób, które wypoczywały na zorganizowanych wyjazdach, znalazła się w zagrożeniu – jak podkreślił w Polsat News wiceminister MSZ, Paweł Jabłoński.

Pożar na greckiej wyspie Rodos wywołał niepokój nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów, którzy korzystali z uroków tego popularnego miejsca wakacyjnego. Fala upałów w Grecji przyczyniła się do wybuchu pożarów, które szybko rozprzestrzeniły się po terenie kraju. Wśród odpoczywających w tym śródziemnomorskim kraju byli też wielu polscy turyści.

Wiceszef MSZ przekazał, że w strefie zagrożonej znajduje się około 1200 Polaków. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, podejmowane są działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcia osobom znajdującym się w zagrożeniu.

Władze kraju podejmują intensywne wysiłki, aby opanować pożary i zapewnić niezbędną pomoc tym, którzy zostali zmuszeni do ewakuacji. Skala zdarzenia wymaga spójnej reakcji, aby chronić życie i mienie mieszkańców i turystów.

W obliczu tych trudnych wydarzeń, ważne jest, aby podróżujący pozostawali na bieżąco z informacjami dotyczącymi sytuacji w zagrożonych regionach i stosowali się do wytycznych i zaleceń wydawanych przez lokalne władze. Bezpieczeństwo turystów pozostaje najwyższym priorytetem, a podejmowane są środki w celu wsparcia osób dotkniętych skutkami pożarów.

W tych trudnych czasach, nasze myśli są z mieszkańcami Grecji oraz z turystami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Odporność i jedność kraju na pewno odegrają kluczową rolę w przezwyciężeniu tych trudności.

źródło:
Reklama
Reklama

Rozrywka:
Pożar w okolicach St Mary’s Stadium
W godzinach popołudniowych doszło do ogromnego pożaru tuż obok stadionu Sanitas. Pobliskie magazyny padły łupem płomieni, a okoliczne tereny zostały ogarnięte przez gęsty dym. Akcję ratowniczą podjęło około 100 strażaków z 18 zastępów straży pożarnej z całego hrabstwa Hampshire. Pożar, który wybuchł w okolicach St Mary’s Stadium, szybko rozprzestrzenił się na magazyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Walka ze żywiołem wymagała ogromnych wysiłków oraz współpracy wszystkich zaangażowanych służb ratowniczych. Pożar…
Sami Swoi: Początek w Southampton!
Od piątku 1 marca do niedzieli będziecie mieli okazję zobaczyć w Southampton prequel kultowej trylogii „Sami Swoi”! Film „Sami Swoi: Początek” zabiera nas w podróż do przeszłości, gdzie poznajemy Pawlaka i Kargula jako sąsiadów na Podolu, jeszcze przed ich przybyciem na Ziemie Odzyskane. Już wtedy ich sąsiedztwo było… wybuchowe! Barwna opowieść przepełniona jest drobnymi złośliwościami, ale też ważnymi życiowymi wydarzeniami. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą…
Rachunki za energię w gospodarstwach domowych spadną od 1 kwietnia
Od kwietnia rachunki za energię w gospodarstwach domowych ulegną obniżce. Ofgem, brytyjski regulator rynku energii, ogłosił obniżenie górnego pułapu cenowego, co spowoduje spadek średniego rachunku do najniższego poziomu od dwóch lat. Dla typowego gospodarstwa domowego korzystającego z podwójnego paliwa w Anglii, Szkocji i Walii obniża się górną granicę cen o 12,3%. Oznacza to spadek o 238 funtów w ciągu roku, czyli około 20 funtów miesięcznie. Nowa cena, 1690 funtów, będzie…