Artykuł: Redakcja GP |
Zdjęcie: Screan Youtube

Tragedia w Pradze. Zaskakujące doniesienia o sprawcy ataku

Świat

Po strzelaninie na Uniwersytecie Karola w Pradze ogłoszono dzień żałoby narodowej. Sprawca, 24-letni David Kozak, zastrzelił 14 osób i ranił 25. Mężczyzna miał związek ze śmiercią niemowlęcia i dziennikarza z tej samej wsi.

W Pradze ogłoszono dzień żałoby narodowej po strzelaninie na Uniwersytecie Karola, w której zginęło 14 osób, a 25 zostało rannych. Sprawcą był 24-letni David Kozak, który popełnił samobójstwo.

W czwartek 21 grudnia Kozak wtargnął do budynku uniwersytetu i otworzył ogień do znajdujących się tam osób. Policja została powiadomiona o zdarzeniu po godzinie 15:00. Na miejsce wysłano oddziały antyterrorystyczne, które po kilku godzinach opanowały sytuację.

Wśród ofiar strzelaniny znaleźli się studenci, pracownicy uniwersytetu, a także przypadkowi przechodnie. Rannych zostało także wiele osób, które uciekały z budynku.

Wstępne śledztwo wykazało, że Kozak był powiązany z podwójnym morderstwem, do którego doszło kilka dni wcześniej w lesie w Klánovicach. Ofiarami byli 30-letni mężczyzna i jego dwumiesięczne dziecko.

Policja potwierdziła, że w obu przypadkach użyto tej samej broni. Badania balistyczne potwierdziły te ustalenia.

Śledczy nie podają jeszcze informacji na temat motywów działania Kozaka. Wiadomo jednak, że mężczyzna był w przeszłości leczony psychiatrycznie.

Tragedia w Pradze to najtragiczniejszy atak terrorystyczny w historii Czech.

źródło: interia
Reklama
Reklama

Rozrywka:
Pożar w okolicach St Mary’s Stadium
W godzinach popołudniowych doszło do ogromnego pożaru tuż obok stadionu Sanitas. Pobliskie magazyny padły łupem płomieni, a okoliczne tereny zostały ogarnięte przez gęsty dym. Akcję ratowniczą podjęło około 100 strażaków z 18 zastępów straży pożarnej z całego hrabstwa Hampshire. Pożar, który wybuchł w okolicach St Mary’s Stadium, szybko rozprzestrzenił się na magazyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Walka ze żywiołem wymagała ogromnych wysiłków oraz współpracy wszystkich zaangażowanych służb ratowniczych. Pożar…
Sami Swoi: Początek w Southampton!
Od piątku 1 marca do niedzieli będziecie mieli okazję zobaczyć w Southampton prequel kultowej trylogii „Sami Swoi”! Film „Sami Swoi: Początek” zabiera nas w podróż do przeszłości, gdzie poznajemy Pawlaka i Kargula jako sąsiadów na Podolu, jeszcze przed ich przybyciem na Ziemie Odzyskane. Już wtedy ich sąsiedztwo było… wybuchowe! Barwna opowieść przepełniona jest drobnymi złośliwościami, ale też ważnymi życiowymi wydarzeniami. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą…
Rachunki za energię w gospodarstwach domowych spadną od 1 kwietnia
Od kwietnia rachunki za energię w gospodarstwach domowych ulegną obniżce. Ofgem, brytyjski regulator rynku energii, ogłosił obniżenie górnego pułapu cenowego, co spowoduje spadek średniego rachunku do najniższego poziomu od dwóch lat. Dla typowego gospodarstwa domowego korzystającego z podwójnego paliwa w Anglii, Szkocji i Walii obniża się górną granicę cen o 12,3%. Oznacza to spadek o 238 funtów w ciągu roku, czyli około 20 funtów miesięcznie. Nowa cena, 1690 funtów, będzie…