Święto Niepodległości: 120 tys. osób w 63 imprezach. 75 tys. w Marszu Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegły w całym kraju spokojnie – zapewnili szef MSWiA Mariusz Błaszczak i komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Poinformowali, że w 63 imprezach uczestniczyło 120 tys. osób. Najwięcej w Marszu Niepodległości w Warszawie – 75 tys.

Minister Błaszczak poinformował, że według szacunków policji w Marszu Niepodległości uczestniczyło 75 tys. osób, zaś w marszu “KOD Niepodległości” 10 tys. Wskazał, że w stolicy zarejestrowanych było 15 zgromadzeń.[sam_pro id=”0_3″ codes=”true”]

“Jeśli chodzi o Marsz Niepodległości, organizatorzy zarejestrowali liczbę 50 tys., według szacunków policji było 75 tys. osób, które świętowały odzyskanie niepodległości 98 lat temu” – powiedział.

Dodał, że marsz KOD-u zarejestrowany został z liczbą uczestników 100 tys. “W końcowym epizodzie na Polach Mokotowskich, kiedy to muzyk Krzysztof Skiba intonował, a potem śpiewał piosenkę o Kiepskich, można powiedzieć, że rzeczywiście wtedy sytuacja była kiepska, (…) było kilkaset osób” – mówił minister.

Poinformował, że trzecim co do wielkości zgromadzeniem był marsz antyfaszystowski. Według danych policji w kulminacyjnym momencie wzięło w nim udział ok. 900 osób.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz podała, że według szacunków ratusza w Marszu Niepodległości wzięło udział 60 tys. osób, a w marszu KOD-u 27 tys. “11.11: KOD 27 tys. uczestników, MN 60 tys. Niestety znowu na MN złamano prawo używając rac. Dziękuję policji za skuteczne działanie” – napisała na Twitterze.

Komendant główny nadinspektor Jarosław Szymczyk mówił, że w całym kraju były 63 zgromadzenia, wzięło w nich udział 120 tys. osób. “Z czego najwięcej w Warszawie, bo 86 tys.” – mówił. “To był dzień bardzo ciężkiej i intensywnej pracy polskich policjantów” – zaznaczył.

Zwrócił uwagę, że w Warszawie w zabezpieczeniu obchodów wzięło udział 7 tys. policjantów.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...