1W dobie tak wielu negatywnych informacji na temat utrudniania życia imigrantom życia w UK, sądzę że ta informacja może osłodzić wszystkim życie, przynajmniej na chwilę.

Mianowicie telewizja Polsat uruchomiła kanał Polsat 1. Oferta ta skierowana do Brytyjskiej Polonii, nie jest czymś co na pewno mogłoby w pełni osłodzić to, jakie podejście mają obecnie Brytyjczycy do Polaków, jednak zawsze jest to coś miłego.

Telewizja Polsat szuka nowych źródeł zarobku i trudno im się dziwić. Postanowili więc uderzyć do jednej z największych Polonii na świecie. Od wczoraj Polacy w UK mają dostęp do kanału Polsat 1. Dostęp do niego umożliwia platforma dystrybucyjna Polska Plus. Co ciekawe kanał nie ograniczy się tylko do UK i trafi także do innych dużych Polonii.

To z czym się spotkacie w przypadku linii programowej Polsat 1 to głównie informacyjne i seriale (nie żeby ktoś specjalne lubił te polskie). Jest to kolejny kanał telewizyjny dla Polaków w UK. Ogólnie mnie osobiście cieszy fakt, że Polskie media nie zapominają o emigrantach. Oczywiście chodzi tutaj także o pieniądze. Nie mniej jednak, ja osobiście doceniam stworzenie takiego kanału. To zmniejszy trochę tęsknotę za Polską. Mam tylko nadzieje, że nie będą puszczać na tym kanale tandety.

Źródło: polsat/polskiportalsamochodowy