Ledwo Belgia zaczęła się zbierać po ataku terrorystycznym jaki miał miejsce w Brukseli, a terroryści ogłosili, że mają już następny cel. Jest nim nic innego jak stolica Anglii, Londyn. Zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa.

Oczywiście Brytyjczycy postawili już wojsko i policje w stan najwyższej gotowości. Jednak czy to tak właściwie coś da? W Londynie, panuje coś w rodzaju niewielkiej paniki, wywołanej groźbami i tym co stało się w Brukseli. Oddziały policji właśnie odbywają ćwiczenia mające ich nauczyć reagowania w przypadku wybuchu bomb z chemikaliami lub ładunków radioaktywnych. Oczywiście do Londynu wysłano dodatkowe oddziały, których zadaniem jest ochrona obywateli.

reklama

Rządowa agencja National Crime Agency wprowadziła nowe przepisy dotyczące broni palnej, co ma teoretycznie zmniejszyć zagrożenie ze strony terrorystów z Syrii. Jak mówi jeden z brytyjskich ministrów, jesteśmy przygotowani na co najmniej 7 ataków jednocześnie. Wydaje się, że stolica Wielkiej Brytanii jest przygotowana na każdą ewentualność.

Tylko czy aby na pewno? Wydaje mi się, że terroryści radzą sobie z nami o wiele lepiej niż my z nimi. Osobiście oczekiwałbym bardziej zdecydowanych działań w tej materii. A tak musimy czekać na to co znowu zrobią terroryści. Mam jednak nadzieje, że wszystko będzie dobrze i są to tylko groźby bez pokrycia.

Gracjan Marlikowski


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...