Ledwo Belgia zaczęła się zbierać po ataku terrorystycznym jaki miał miejsce w Brukseli, a terroryści ogłosili, że mają już następny cel. Jest nim nic innego jak stolica Anglii, Londyn. Zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa.

Oczywiście Brytyjczycy postawili już wojsko i policje w stan najwyższej gotowości. Jednak czy to tak właściwie coś da? W Londynie, panuje coś w rodzaju niewielkiej paniki, wywołanej groźbami i tym co stało się w Brukseli. Oddziały policji właśnie odbywają ćwiczenia mające ich nauczyć reagowania w przypadku wybuchu bomb z chemikaliami lub ładunków radioaktywnych. Oczywiście do Londynu wysłano dodatkowe oddziały, których zadaniem jest ochrona obywateli. [sam id=”1″ codes=”true”]

Rządowa agencja National Crime Agency wprowadziła nowe przepisy dotyczące broni palnej, co ma teoretycznie zmniejszyć zagrożenie ze strony terrorystów z Syrii. Jak mówi jeden z brytyjskich ministrów, jesteśmy przygotowani na co najmniej 7 ataków jednocześnie. Wydaje się, że stolica Wielkiej Brytanii jest przygotowana na każdą ewentualność.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Tylko czy aby na pewno? Wydaje mi się, że terroryści radzą sobie z nami o wiele lepiej niż my z nimi. Osobiście oczekiwałbym bardziej zdecydowanych działań w tej materii. A tak musimy czekać na to co znowu zrobią terroryści. Mam jednak nadzieje, że wszystko będzie dobrze i są to tylko groźby bez pokrycia.

Gracjan Marlikowski


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...