Trzęsienie ziemi we Włoszech zabiło co najmniej 247 osób. Straszliwy bilans

Co najmniej 247 osób zginęło na skutek potężnego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy – poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

190 osób zginęło w regionie Lacjum, a 57 w Marche – dodano. Nie jest to bilans ostateczny bowiem akcja ratunkowa jest kontynuowana.

Ponad 400 osób jest rannych. Wielu mieszkańców miejscowości nawiedzonych przez kataklizm uważa się za zaginionych.[sam_pro id=”0_1″ codes=”true”]

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. w skali Richtera nastąpiło w środę o godz. 3.36. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości, 10 km. Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie, oddalonym od epicentrum o 150 km.

Największe zniszczenia wstrząsy spowodowały w miejscowościach Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto. Wstrząsy oszczędziły jednak najbardziej zaludnione obszary.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...