W Telford kolejny atak na tle rasistowskim. Polski Student ugodzony rozbitą butelką.

Około godziny 1:00 w nocy z czwartku na piątek 21-letni Bartosz Milewski i jego towarzysze zostali zaczepieni przez agresywnych mężczyzn.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Napastnicy kazali mu mówić po angielsku, jak powiedział krewny Polaka: „ Bartosz i jego znajomi siedzieli na ławce w parku i rozmawiali. Grupa Anglików siedziała nieopodal nich, kiedy usłyszeli, że Polacy rozmawiają między sobą po polsku, podeszli i zaczęli rzucać w ich stronę wyzwiska. Powiedzieli do nich, że mają rozmawiać po angielsku. Kiedy wywiązała się kłótnia, jeden z nich chwycił butelkę po napoju, rozbił ją i ugodził go w szyję”. Napastnicy według policji mieli około 20 lat

Ofiara została przewieziona do szpitala, gdzie założono mu 13 szwów. Bartosz jest studentem na Portsmouth University niedawno wrucił z  podróży uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych.
Fala ataków na Polaków w Wielkiej Brytanii nie wydaje się załamywać. Ksenofobiczne napaści na naszych rodaków powinny zostać kategorycznie i mocno potępione przez rząd Wielkiej Brytanii.[sam_pro id=”0_3″ codes=”true”] Policja z Telford wszczęła dochodzenie w sprawie ataku na Polaka i apeluje do świadków tego incydentu o zgłaszanie informacji, które pomogą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zajścia.


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...