Artykuł: Redakcja GP |
Zdjęcie: ELG21/pixabay

Dogger Bank Wind Farm: Największa morska farma wiatrowa na świecie

ŚwiatWiadomości LokalneWielka Brytania

Dogger Bank Wind Farm to największa morska farma wiatrowa na świecie, która powstaje na Morzu Północnym, około 130 kilometrów od wybrzeża Yorkshire. Projekt realizowany jest przez firmę SSE Renewables oraz norweskie przedsiębiorstwa Equinor i Vargronn.

Budowa farmy wiatrowej Dogger Bank rozpoczęła się w 2020 roku i ma zostać zakończona w 2026 roku. Farma będzie składać się z 277 turbin wiatrowych o mocy 14 MW każda, co da łączną moc 3,6 GW. Energia elektryczna wytwarzana przez farmę będzie przesyłana do lądu za pomocą kabli podmorskich.

Dogger Bank Wind Farm będzie produkować wystarczającą ilość energii elektrycznej dla 6 milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Farma będzie również znaczącym źródłem czystej energii, przyczyniając się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Budowa Dogger Bank Wind Farm to ogromne przedsięwzięcie, które wymagało ogromnego zaangażowania i wiedzy technicznej. Farma będzie jedną z najbardziej złożonych i zaawansowanych technologicznie morskich farm wiatrowych na świecie.

Dogger Bank Wind Farm to znakomity przykład rozwoju energetyki wiatrowej na morzu. Farma będzie znaczącym źródłem czystej energii dla Wielkiej Brytanii i będzie miała pozytywny wpływ na środowisko.

źródło: gadzetomania
Reklama
Reklama

Rozrywka:
Pożar w okolicach St Mary’s Stadium
W godzinach popołudniowych doszło do ogromnego pożaru tuż obok stadionu Sanitas. Pobliskie magazyny padły łupem płomieni, a okoliczne tereny zostały ogarnięte przez gęsty dym. Akcję ratowniczą podjęło około 100 strażaków z 18 zastępów straży pożarnej z całego hrabstwa Hampshire. Pożar, który wybuchł w okolicach St Mary’s Stadium, szybko rozprzestrzenił się na magazyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Walka ze żywiołem wymagała ogromnych wysiłków oraz współpracy wszystkich zaangażowanych służb ratowniczych. Pożar…
Sami Swoi: Początek w Southampton!
Od piątku 1 marca do niedzieli będziecie mieli okazję zobaczyć w Southampton prequel kultowej trylogii „Sami Swoi”! Film „Sami Swoi: Początek” zabiera nas w podróż do przeszłości, gdzie poznajemy Pawlaka i Kargula jako sąsiadów na Podolu, jeszcze przed ich przybyciem na Ziemie Odzyskane. Już wtedy ich sąsiedztwo było… wybuchowe! Barwna opowieść przepełniona jest drobnymi złośliwościami, ale też ważnymi życiowymi wydarzeniami. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą…
Rachunki za energię w gospodarstwach domowych spadną od 1 kwietnia
Od kwietnia rachunki za energię w gospodarstwach domowych ulegną obniżce. Ofgem, brytyjski regulator rynku energii, ogłosił obniżenie górnego pułapu cenowego, co spowoduje spadek średniego rachunku do najniższego poziomu od dwóch lat. Dla typowego gospodarstwa domowego korzystającego z podwójnego paliwa w Anglii, Szkocji i Walii obniża się górną granicę cen o 12,3%. Oznacza to spadek o 238 funtów w ciągu roku, czyli około 20 funtów miesięcznie. Nowa cena, 1690 funtów, będzie…