Zdjęcie:

Jak się ma gospodarka Wielkiej Brytanii?

Wiadomości Lokalne

Brytyjska gospodarka skurczyła się nieznacznie mniej niż wcześniej szacowano w 2020 roku – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez Biuro Statystyki Krajowej (ONS). Pandemia COVID-19 zmusiła rząd do wprowadzenia wielu przedsiębiorstw do zaprzestania działalności związanej z bezpośrednim kontaktem, co wpłynęło na spadek gospodarki.

ONS oszacował teraz, że brytyjska gospodarka skurczyła się o 10,9%, a nie o 11,0% w 2020 roku. Szacunki te są wynikiem ciągłych prac nad rocznym zestawem poprawek do danych, które zostaną opublikowane w całości 31 października (tzw. „Blue Book”). Produkt Krajowy Brutto (PKB) Wielkiej Brytanii spadł w 2020 roku bardziej niż w jakiejkolwiek innej dużej gospodarce rozwiniętej z Grupy Siedmiu (G7), choć różnice w pomiarze sektora publicznego i innych obszarów podczas pandemii oznaczają, że dane nie są całkowicie porównywalne.

Hiszpania, która nie należy do G7, odnotowała spadek PKB o 11,3% w 2020 roku, podczas gdy Włochy, członek G7, miały spadek o 9,0%, według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Oddzielne dane ONS opublikowane w piątek pokazały, że produkcja gospodarcza Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale 2023 roku nadal była o 0,5% niższa niż w ostatnim kwartale 2019 roku – razem z Niemcami, jest to najmniej dynamiczny wzrost wśród wszystkich gospodarek G7.

Dokonano również rewizji rocznych wskaźników wzrostu sięgających 1998 roku, choć tylko dla dwóch lat w tym okresie zmiany przekroczyły 0,2 punktu procentowego: w 2016 roku wzrost został skorygowany w dół z 2,2% do 1,9%, a w 2001 roku wzrost został skorygowany w górę z 2,2% do 2,6%. Średni roczny wskaźnik wzrostu Wielkiej Brytanii w okresie 2010-2019 pozostał niezmieniony na poziomie 1,9%, podczas gdy w okresie 1998-2007 został skorygowany w górę z 2,7% do 2,8%.

W marcu brytyjskie Biuro Odpowiedzialności Budżetowej oszacowało, że średnioterminowy potencjalny wskaźnik wzrostu kraju wynosi 1,75%.

źródło:
ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…
WYDARZENIA